Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Екс-міністр МЗС Борис Тарасюк: Герман є нашим товаришем

Вчора, 8 квітня, в Національній опері відбулась прем’єра міжнародного концерту «Містична любов» із презентацією творів турецьких композиторів. Подію презентував Герман Макаренко – автор проекту серії культурних заходів «Концерт прем'єр», який знайомить українських глядачів з мистецтвом різних країн. «Містичну любов» організували за підтримки Посольства Турецької Республіки в Україні.

Над програмою концерту музиканти двох країн працювали більше 8 місяців. Турецький колектив очолив всесвітньо відомий композитор і виконавець сольних партій Мустафа Тан’єрі, музичний супровід концерту забезпечив камерний склад симфонічного оркестру «Київ-Класик» під диригуванням Германа Макаренка.

До міжкультурного діалогу в рамках концерту турецької музики долучились запрошені посли закордонних країн – Німеччини, Азербайджану, Франції тощо. Також побував на «Містичні любові» екс-міністр закордонних справ України Борис Тарасюк.

Б. Тарасюк повідомив кореспонденту ПРО, що з дружиною їх запросив особисто Герман Макаренко, з яким він товаришує: «Герман є нашим приятелем і товаришем – він нас з дружиною запросив. Я звичайно тут невипадково на концерті, оскільки маю за плечима досвід розвитку українсько-турецьких відносин. За два тижні, очолюючи комітет європейської інтеграції України, я там буду зустрічатись з нашими колегами парламентарями. Щодо музики – вона близька нам українцям. Не знаючи змісту слів, мені було цікаво і приємно послухати ці мелодії – в  них є енергія, так само, як і в українських піснях»

Схвально відгукнувся пан Тарасюк про культурну політику турецького посольства: «абсолютно правильно діє Посольство Туреччини, популяризуючи турецьку музику в Україні та долучаючи до неї українську еліту. Так само мають діяти і наші українські посольства за кордоном – це найлегший спосіб донести особливості української культури до культурних еліт в будь-якій країні перебування. На жаль не завжди є кошти на це – і тут треба залучати представників бізнесу, а не лише державу. Для поширення нашої культури я особисто брав участь у створенні культурних центрів України за кордоном – на сьогодні їх щонайменше двадцять».

У ході концерту вперше українські слухачі побачили танці дервишів (аскетів-містиків). Як повідомив ПРО Герман Макаренко, турецьку музику було найскладніше передати слухачеві, адже вона «надзвичайно незвичайна своєю мелодійністю та емоційністю».

«І в цьому поєднанні, мабуть і є основа країни, яка чарує всіх, і недаремно весь світ любить турецьку музику. Вона відображає і природу, і душу людей Туреччини – і тому сьогодні ми мали унікальну можливість її відчути», ділиться одразу після концерту своїми творчими враженням маестро Макаренко. Як нагадав диригент, у рамках «Концерту прем’єр» українці вже послухали твори чеських та азербайджанських композиторів.

У свою чергу посол Туреччини в Україні Ахмет Бюлент Мерич зауважив, що у цьому унікальному концерті «музичне багатство Заходу зустрілось з багатством Сходу, щоб створити гармонійне сполучення. Таким чином, дві сусідні країни поєднаються завдяки музиці», - сказав посол.

Дипломат відзначив, що такий концерт відбувається вперше, і музичний концерт 8 квітня зробив «Вечором дружби України і Туреччини».

Культурною родзинкою концерту стали танці дервішів Sema – вони представили ритуали Суфі та Мавлаві (Суфійського ордену турецького філософа Джаллаладіна Румі), а також національний спів та гра на турецькому народному інструменті «УД» Мустафи Тан’єрі. Доповнили скарбницю нових знань про культуру Туреччини група турецьких музикантів, які грали на інших національних інструментах країни.

Концерт організовано за підтримки Посольства Турецької Республіки в Україні та компаній «Icg Investments» і «Київ-Класик», а також генерального спонсора - компанії «Догуш», офіційного спонсора – «Гюльсан», авіакомпанії «Турецькі авіалінії» та компаній «Сolins», «Юнава Стар» і «Ейр тайз».

Як повідомили організатори, українська публіка стала першою в світі, яка побачила програму «Містична любов». Після концерту в Києві турецькі музиканти вирушать у тривале турне, під час якого виступлять спільно з симфонічними оркестрами приймаючих країн: Росії, Німеччини, Великобританії, США та інші.

 

Дата і час

15 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
 
 
 
 
 
15