Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
3000 гривень – нагорода лауреатам премії імені Л.М.Ревуцького та Б.М. Лятошинського у 2010 році

23 лютого у приміщенні Київської організації Національної спілки композиторів лауреатам 2010 року було вручено премії імені Л.М.Ревуцького та Б.М. Лятошинського.

Як повідомили кореспонденту ПРО на заході, у 2010 році премія імені Л.М.Ревуцького присуджена:

- композитору Антонюку Валерію Юрійовичу за твори: «Кантата на вірші Т.Шевченко для хору a capella та Кантата на вірші В.Стуса для сопрано та симфонічного оркестру;

- композитору Мануляку Остапу Михайловичу за твори: «Музика на ІІ-й розділ Євангелія від Луки» для скрипки та струнного оркестру  та електронну композицію «Oremus Fraters»;

- виконавцю (альт) Тучапцю Андрію Івановичу, солісту Національного ансамблю солістів «Київська камерата» за виконавську діяльність 2003-2009 років та популяризацію творчості українських композиторів.

 

До складу журі премії імені Л.М. Ревуцького 2010 року увійшли І.В.Щербаков (голова журі), С.Ю.Пілютіков, В.В.Кузик, Г.М.Сасько, І.Б.Алексійчук, Г.В.Степанченко, З.Г.Алмаші, О.В.Козаренко.

Лауреати отримали грошову винагороду у розмірі 3000 тисяч гривен (по 1000 грн. кожному).

Окрім вручення премій в цей день до 121-ої річниці від дня народження видатного українського композитора, педагога, музичного і громадського діяча Левка Миколайовича Ревуцького кандидат мистецтвознавства Валентина Кузик презентувала досі невідому першу правдиву біографію митця.

Книга ілюструє раніше замовчувані сторінки біографії композитора, пов’язані з непростим існуванням митця в умовах тоталітарної системи. Рід Ревуцького виявляється генеалогічно споріднений з Хмельницьким, Стороженком, Лисенками. Книга аналізує показові твори майстра, його велику педагогічну працю і потужну композиторську школу.

Левко Ревуцький вважається найвпливовішим діячем української музичної культури своєї епохи. Він виховав цілу генерацію нинішніх українських композиторів: М. Дремлюгу, В. Гомоляка, О. Андреєва, Г. Жуковського, Г. Майбороди і П. Майбороди, В. Кирейка, А. Филипенка, С. Жданова, А. Коломийця, О. Зноско-Боровського, Л. Левитова, Г.Мірецького, В. Рождественського, Л. Грабовського та ін. Окрім того Ревуцький багато зробив для популяризації творчості М. Лисенка.

Друга цьогорічна премія імені Б.М. Лятошинського розміром у 3000 грн. 2010 року присуджена композитору Пілютікову Сергію Юрійовичу за видатні досягнення в галузі професійної композиторської творчості.

До складу журі премії імені Бориса Лятошинського 2010 року увійшли М.М.Скорик (Голова Журі), Л.В.Дичко, А.П.Корисько (заступники Голови Журі), Т.С.Невінчана (відповідальний секретар), Ю.Я.Іщенко, М.Д.Копиця, В.О.Матюхін, В.В.Сільвестров, В.Ф.Сіренко, Є.Ф.Станкович.

ДОВІДКА: премія імені Л.М.Ревуцького присуджується щорічно для відзначення молодих композиторів і виконавців за створення,  сценічне і концертне втілення видатних музичних творів, що здобули широке громадське визнання рішенням колегії Міністерства культури України, секретаріату Спілки композиторів України та Всеукраїнської музичної спілки. Премія імені Б. М.Лятошинського присуджується музикантам за видатні досягнення в галузі професійної композиторської творчості.

Борис Лятошинський – український композитор, диригент і педагог, вважається одним з основоположників модерного напрямку в українській музиці. Лятошинський виховав нову плеяду композиторів таких як І. Шамо, В. Сильвестров, І. Карабиць, Є. Станкович.

 

Дата і час

12 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9