Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Сергій Шишкін: «Натхненний тим, що живе натхненно»

Невеличкий зал… Рояль… За ним сидить чоловік… Лунає пісня, яка потроху привертає увагу оточуючих своєю мелодійністю та душевністю… твій погляд зупиняється… і ти вже не можеш не дослухати до кінця… Так почалось моє знайомство з композитором, музикантом та виконавцем Сергієм Шишкіним. Незвичайна особистість, з щирим та відкритим поглядом, з філософією в думках та з патріотизмом в серці. Відданий українській музиці, українському продукту. Постійний член журі фестивалю «Тарас Бульба» та організатор фестивалю «Володимир». Починав свою кар’єру так само, як більшість провінційних музикантів – зі складнощами та перепонами.

- Складнощі в цій сфері завжди будуть. Якщо порівнювати мій час та теперішній, то в цьому плані майже нічого не змінилося. Єдина складність 21 століття - у великій кількості інформації, серед якої важливо не загубитись і знайти правильній шлях «розкрутки». Потрібно щось робити. Не знайдеться сам по собі розумний слухач у будь-якому жанрі музики, який буде ходити на концерти, платити гроші, щоб ти не їздив по виборчих турах, перегонах і продавав себе за великі гроші, продавав душу дияволу. Я таких людей не звинувачую, потрібно ж десь заробляти гроші. Але музиканту потрібні нормальні умови роботи, а такі умови лише за кордоном і це ненормально…

Сергій Шишкін починав як і всі з фестивалів та конкурсів. Лауреат фестивалю «Червона Рута», переможець конкурсу «Оберіг». А зараз, він сидить на місці члену журі, на тому місці, на яке колись дивився зі сцени. І так само оцінює молодих та обдарованих як, колись оцінювали його.

- У наш час багато учасників вважають, що головний критерій - це модність. Для «молодняка» важливо відповідати якомусь кліше. А насправді кліше міняються. Уявіть собі, протягом моєї музичної біографії, скільки їх помінялось. Важливими критеріями є те, наскільки свіжа ідея, наскільки ти майстер, наскільки ти можеш донести те, що хочеш, якщо ти дійсно хочеш, а не просто навчитись «знімати когось під когось».

Бажання допомагати молодим та обдарованим провінційним музикантам народжує ідею створення фестивалю «Володимир» у містечку Володимир-Волинський. І Сергій Шишкін береться за так звану продюсерську діяльність.

- Я не відчуваю, що я зайнявся продюсерською діяльністю. Просто, сидячи в Володимирі, ти не маєш тих важелів, ти їх взагалі не маєш. Те, що я зробив в Володимирі, взагалі нереально і неможливо. Але я досягнув свого. Я вирішив, що якщо це моє рідне місто, то я обов’язково маю зробити фестиваль. Проте цього мало, Володимир не єдине маленьке містечко в Україні, їх тисячі. Треба щось міняти і ми в змозі змінити ситуацію. Я шукаю людей, які усвідомлюють, що потрібно робити, розмовляю з ними. Я не можу себе назвати реальним продюсером, це звичайно не питання грошей, а питання чіткої послідовності кроків. Так я багато зробив для цього, але якщо мені вдасться реалізувати себе як проект, лише тоді я зможу назвати себе продюсером.

Але незважаючи на зайнятість, Сергію Шишкіну вдається творити пісні, які зачаровують своєю мелодійністю та відвертістю. Черпати натхнення з абсолютно звичайних речей, від того, що ти живеш…

- За останні 3 роки, за рік до 50-річчя я вирішив, що вертаюсь. Я захотів, я відчув, що з’явився мій слухач. Раніше я відчував, що його немає і ще був не готовий працювати. Зараз я бавлюсь і бавлю, доношу те, що я маю донести. І якщо є що сказати, потрібно вміти правильно це робити. Це окрема майстерність, публіка має відчути що ти її хочеш і любов має бути взаємна.

Спілкувалася Оксана Рябоконь

 

Дата і час

17 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9