Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Українська екстрім-команда EQUITES готує трансконтинентальний переліт землями, які невдовзі можуть зникнути…
 
 

Туризм як чарівний спосіб пізнання світу, створеного Богом, відступає перед таким форматом активного відпочинку, як екстремальні подорожі. Адже цей вкрай інтенсивний метод занурення у красу природи також надає нам можливість розкрити свої приховані ресурси та проявити чудеса, на які здатна людська істота.

Українська екстрім-команда EQUITES - унікальне явище в сфері професійних експедицій, оскільки хлопці постійно збагачують національну практику досягненнями світового ґатунку в галузі екстремальних подорожей та мандрівок, історико-культурних експедицій та експериментальних шоу-акцій. Це також проект світового масштабу, встановлюючи світові рекорди вони розповідають про себе через фільми та фотовиставки. Окрім суто професійного туризму команда вершників («Equites» в перекладі з латинської – «вершники») сповідує культурологічні та духовні цінності. Реалізуючи свої проекти вони стверджують – нам треба зберегти та примножити природну красу планети, культурну самобутність народів світу, неповторність їхніх мов та ментальності – вони за піднесення екологічної свідомості людей планети, а своїми проектами сприяють створенню позитивного іміджу України у світі.

 

В гармонії з усіма стихіями природи вони займаються дайвінгом, скелелазанням, парапланеризмом, повітроплаванням, гірськими лижами, яхтинґом тощо. Сахарська пустеля, атлантичний океан, небо їм завжди говорили «так». Їхні проекти – просвітницькі. Вони ніколи не долають стихії, а світові рекорди не є для них самоціллю (хоча не один світовий рекорд в їхній практиці), донести до людини знання про свої великі можливості за допомогою власного прикладу гармонії зі світом та собою – ось їхня мета.

   

 

Екстрім-команда EQUITES в гармонії з усіма стихіями природи

 

 

 

Декілька років тому на телеканалі Інтер пройшло ігрове екстрім-шоу «Команда EQUITES» (21 передача по 40 хвилин). Рік тому вони здійснили 40-денну експедицію через Атлантичний океан без їжі та води, повторивши історичний шлях Колумба . За підсумками подорожі готується документально-пригодницький фільм  «Шляхом Колумба», який демонструватиметься на світових каналах. Потім  – переліт на двох міні-літаках через Атлантику іншим історичним курсом «Шляхом вікінґів». Сьогодні вони готують черговий експедиційний проект світового ґатунку – трансконтинентальний переліт від одного земного полюсу до іншого, саме ці землі невдовзі назавжди можуть зникнути з обличчя земної кулі... якщо людство не змінить своїх споживацьких настроїв і кліматичні зміни на планеті стануть незворотними.

Кожного разу до участі у своїх проектах хлопці залучають неординарних творчих особистостей – світових знаменитостей та українських митців. З ними співпрацює французький актор Жерар Депардьє, відомий український кінооператор Сергій Михальчук. Фотороботами Ґолтіса милувався свого часу Президент Віктор Ющенко, письменник Борис Олійник світовий автор Пауло Коельо. Кожен із учасників команди – в першу чергу митець, а своїми талантами та досягненням вони насамперед завдячують Творцю.

Про місію та актуальні проекти команди ми спілкуємось з її продюсером та учасником Костянтином Могильником.

 

У чому призначення вашої команди та коли вона зародилась?

Ми сформувались як команда EQUITES ще у 1998 році і на той час засновниками були ми з Ґолтісом і Олександром Комаровим. У 2003, вигравші у конкурсі телеглядачів до нас долучився Андрій Супрун. Із самого початку ми вирішили, що наша мета – вийти «за рамки матриці». Цей термін наша команда впровадила ще задовго до появи фільма «Матриця».

Ми хочемо своїм прикладом продемонструвати необмежені людські можливості. Ми також пишаємось, що ми українці – 8 років тому назад ми перші встановили український прапор на горі Кіліманджаро. Популяризація здорового способу життя, спорту, активного виду життєдіяльності та відпочинку, популяризація культурних та історичних цінностей народів Землі, піднесення екологічної свідомості, сприяння створенню позитивного іміджу України у світі – це завдання нашої команди.

Який ваш останній найцікавіший проект?

Пілоти говорять не останній, а крайній… Так безпечніше. У середені листопада у мене почались фантоми. Де б я не був, у мене складалось таке враження, що я в Іспанії… Саме звідти рік тому назад вирушила наша яхта у новий екстремальний похід через Атлантику «Шляхом Колумба». Півроку готували судно, останній тиждень – останні приготування. Попереду 40 днів Різдвяного посту – і 40 днів без їжі. Такі умови нашого переходу. Ми хотіли повторити історичний шлях Христофора Колумба. Адже відомо, що 500 років тому Колумб та його моряки були змушені провести три тижні у Саргасовому морі за повного штилю, не сподіваючись на порятунок. Але вони вижили. Досі видається дивом, що їм вдалося залишитися живими, не маючи достатньої кількості води на борту.

Маршрут починався з міста Палос-де-ла-Фронтера (Іспанія) 28 листопада 2008 року напередодні Різдва, а 6 січня 2009 року наша яхта «Ґаруда» прибула до берегів м. Самана (Домініканська Республіка).

 

Екіпаж складався з семи осіб. Троє з команди EQUITES – я, Ґолтіс та Андрій Супрун, а також в експедиції брали участь капітан Віталій Зелений, матрос Анатолій Бабарика, незалежний лікар з Південної Африки Адріаан ван дер Варт, та прославлений український кінооператор Сергій Михальчук («Коханець», «Мамай», «Мій зведений брат Франкенштейн»). Тепер вже за результатами подорожі ми готуємо документально-пригодницький науково-популярний фільм «Columbus Quest», який транслюватиметься на телеканалах формату National Geographic, Discovery, BBC. Жерар Депардьє, який виконав роль Христофора Колумба у фільмі «1492: Завоювання раю», виступить у ролі оповідача.

Для українського та російського телепростору ми готуємо презентацію в першу чергу. Вже невдовзі українські глядачі зможуть побачити цікаву розповідь про нашу подорож на одному з центральних каналів.

Яку мету переслідувала ваша команда?

Мета подорожі – спростувати переконання офіційної медицини і продемонструвати невідомі можливості людського тіла і душі

Офіційна медицина стверджує, що без води людина не виживає: на третій день в організмі починаються незворотні фізіологічні зміни, і невдовзі вона обов’язково помирає. Ми хотіли показати, що людина може набагато більше, ніж прийнято вважати – потрібна лише тверда віра і знання. І ми показали, що навіть в найекстремальніших умовах, а на початку подорожі шторм океану сягав 8-9 балів, - можна провести у голоді 40 днів, із них перші 7 ми з Андрієм провели без води, а Ґолтіс провів без води цілих 14 днів. Це було велике випробування для нас. Але тепер це реальний приклад для людей, які так само можуть опинитись в екстремальній ситуації. Але знання про те, що людина не помирає на 4 день без води, а може прожити без неї та без їжі набагато довше, може її врятувати від смерті.

Окрім того, перехід через Атлантику був також великою нагодою пройти духовне очищення перед Різдвом. Адже різдвяний піст, який триває з 28 листопада по 6 січня, встановлено для того, щоби ми до дня Різдва Христова очистили себе покаянням, молитвою і постом, щоб із чистим серцем, душею і тілом могли благоговійно зустріти Сина Божого, який явився у світ, і щоб, окрім звичайних дарів і жертв, принести Йому наше чисте серце і бажання слідувати Його вченню.

А чи траплялись сумніви у вашій команді перед походом чи під час нього? Чи обговорювали ви шляхи повернення у найскладніші моменти, вони ж були?

Скажу відверто – всі були налаштовані дуже рішуче. Ми довго готувались до цього проекту, фактично ми його вимріяли з Ґолтісом. У мене не було жодного сумніву, що ми це зробимо. Але за декілька днів до подорожі я почав хворіти. У мене був ніби жар, хоча температури не було.  Ніхто не міг зрозуміти у чому причина хвороби. Отже була віра в те, що ми це зробимо, але щось таки пручалось в голові, я це назвав інстинктом самозбереження. Адже попереду 7000 км...  і 40 днів без їжі та з обмеженнями у воді…

Перед походом у всіх запитували, скільки ви голодували раніше? Ґолтіс відповідає – 54 дні, Андрій Супрун – 33, я – говорю, що 28 днів. Хоча це неправда, найбільше я голодував лише 11 днів. Не хотів створювати паніки. Адже є Ґолтіс, який створив цю систему і випробував її на собі і багатьох людях – на мені, зокрема, - і команда йому довіряла.

 

 

 

 

 

 

14 днів «сухого» голоду надають справжньої цінності воді

 

 

40 днів без їжі… перший день – лише сік фруктів без м’якоті

 

Довідка ПРО: під час експедиції Ґолтіс втратив 20 кг (23% від загальної ваги тіла), Костя – 12 кг (15 % від загальної ваги тіла), Андрій – 16,5 кг. (19,5 % від загальної ваги тіла).

Пізніше лікар який також брав участь у переході у якості професійного свідка унікального експерименту в галузі медицини, зазначає: «існує безліч внутрішніх та зовнішніх факторів, які відіграли роль у здатності команди пережити такий тривалий термін голодування. Попередні тренування, рішучість та сила духу були ключовими з них. І я лише можу відчувати благоговійний трепет перед тим фізичним та духовним випробуванням, яке команда EQUITES подолала у нашій трансатлантичній подорожі».

 

 

 

Про чудеса, які здатна творити людина…Чи можемо ми налаштуватись в принципі на безстрашний стан – на стан тотальної довіри?

Я над цим працюю все життя. В Біблії про це сказано: «Буде у вас віра на макове зерно, і ви зрушите гори». Памятаєте притчу про Христа та Петра, які ходили по воді. Я впевнений у тому, що ми здатні на те, що називається чудеса. І приклади багатьох знайомих мені людей  тому є підтвердженям. Коли є речі, які в принципі здаються неможливими, просто треба знати, що це реально, що це моє, – і все буде здійснено. Але є ще щось дуже важливе – треба молитись. Тому що без волі Божої нічого неможливо. І треба дотримуватись двох головних заповідей Божих: «Возлюби Господа свого, як самого себе», а друга – «возлюби ближнього свого» - рівна першій. І тоді неможливе стане реальністю.

Проект «Columbus Quest» – національного рівня, адже ви встановлювали межу людських можливостей світового значення. Окрім того ви втілювали чергове свідчення великої сили духу та яскравих талантів українського народу. Чи знайшов він належну підтримку з боку держави?

 

Я би сказав, що нам допомогла наша країна. Тому що гроші, які ми мали для реалізації цього проекту, це були гроші українського бізнесу, а не закордонного. Нам допоміг пан Харес Юсеф. Всі люди та організації, які нам допомагали – це були люди з України. Нам допомогло міністерство культури і туризму і міністр Василь Вовкун. Ми провели спільну і дуже презентабельну прес-конференцію і промо-презентацію трейлеру «Шляхом Колумба», міністерство морально сприяє виготовленню фільму. Це була достойна подача проекту – це надало проектові державного масштабу.

Що було далі?

Після завершення проекту «Шляхом колумба» ми розпочали наступний –  історичний переліт «Шляхом вікінґів» - «Viking Quest». Трансатлантичний перелiт на двох невеличких літачках тривав з 24 серпня по 4 вересня 2009 з Нового світу в Київ. Це також була історична мандрівка, адже за півтисячоліття до експедиції Христофора Колумба у 1492 році, Новий Світ відкрили вікінґи. Таким чином, подолавши океан на яхті слідами Колумба, ми, аби взяти Атлантичний океан у кільце, вирушили північним маршрутом - шляхом вікінґів.

 

 

 

Наші посадки відбулись у дев’яти стоянках вікінґів: Вінланд ("виноградна земля"), Маркланд ("лісова країна»), Хеллуланд ("країна плаского каміння", Баффінова Земля), Земля Еріка Рудого (Гренландія), Західне поселення (S?ndrе Str?m Fjord), ІсландІя, Фарерські острови, Північне узбережжя ШотландІЇ, Данія.

Два тижні перельоту по 5-7 годин в небі. Суть подорожі – безкінечне натхнення. Небо сказало «Так!». Я просто закохався у небо – у мене тепер нова велика любов. Небо безкінечно красиве, і ти по верхах бачиш безмежно багато. Дуже красиві всі ці землі. І, найголовніше, вражає ефект: ти ніби-то поверхах, але бачиш все одразу – бачиш суть, як кажуть: «гість мало гостює, та чимало бачить». Суть різних країн та земель. Ти не встигаєш увійти в матрицю цього місця, але схоплюєш дух і істину місця – genius loci. Вранці ми в Ісландії, в обід – на Фарерських островах, а ввечері – Шотландія. За один день три країни, країни вікінґів.

Дуже цікава між іншим країна на Фарерських островах, військово-політично підпорядкована Данії, але це зовсім інша держава – автентична. Розмовляють мешканці на архаїчній мові – це реліктова скандинавська мова, такою тисячу років тому розмовляли вікінґи. На схожій архаїчній мові вікінґів говорять в Ісландії. Це країна льоду і вогню. У них немає опалювання – замість цього їх зігрівають гарячі гейзери, за цей рахунок вони опалюють будинки, і навіть бруківку на вулицях. Вулиці з підігрівом –  це мрія усякого автоводія.

 

І наостанок про ваші плани. Який проект ви готуєте тепер?

На наших очах змінюється земля, змінюється клімат. На десятиріччя незалежності України команда EQUITES піднялась на Кіліманджаро і поставила там наш національний прапор – це був перший український прапор на цій величній горі. Ми ходили по льодовиках, і на той час їх було два. Зараз там немає жодного льодовику. І це пройшло лише 9 років. А в кінці 50-их років, коли Хемінгуей писав про вічні сніги Кіліманджаро – льодовиків там було 9. Все проходить на наших очах. Часто трапляються речі, які ми не в силах збагнути. Але ясно одне, на землі зараз відбуваються глобальні зміни. І така річ, як зміна клімату – це одна із найбільших загальнолюдських проблем.

Гренландія, якою я ходив, на 90 відсотків складається з льоду. Якщо він потече, і розтала вода піде на прибережні території? Де буде Лазурний берег, Каліфорнія, Британія і Крим? Я думаю, що зараз час людям розповідати саме про це. Через це наші проекти на наступні роки напряму пов'язані з екологією.

Наступний наш проект – спільний україно-американський трансконтинентальний переліт з однієї точки планети на іншу. Це буде перший і останній в історії земної кулі переліт такого роду, адже землі, на які ми сідатимемо, невдовзі можуть зникнути…

Що це за землі?

Це буде переліт з полюса на полюс… Льоду на північному полюсі у 2014 році не буде… Адже там немає материку – це крига, яка тане. І якщо вона розтане – просто не буде куди сідати. А така жахлива тенденція існує і вона підтверджена науково. Ми плануємо впродовж перельоту здійснювати посадки на всіх континентах і материках землі, проводити концерти за участю світових зірок музики, яким небайдужа тема збереження життя на планеті. Культура і масові мистецькі заходи – це найкращий спосіб привернути увагу активної молоді до найсерйознішої проблеми сьогодення…

Сьогодні світ дійсно переживає екологічну кризу, а також кризу духовності та безкультур’я – у поширенні стандартів гармонійного розвитку людини, цінностей культурного діалогу та самовияву країн світу, а також у впровадженні етичних законів в суспільстві полягає місія української екстрім-команди EQUITES. ПРО зичить успіху в подальших реалізаціях проектів команди і планує надалі відслідковувати кожний їхній крок на шляху встановлення нового гармонійного світу. 
 
 
Спілкувалася Тіна Пересунько,
Світлини - Сергія Михальчука, Голтіса та Костянтина Могильника 

 

 

 

 

 


 

Дата і час

15 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9