Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Анатолій Єрема: телебачення – це замкнене коло

У своєму інтерв’ю "Телекритиці" ведучий програми "Документ" Анатолій Єрема розповів про основні проблем и існування в телепросторі культурного інформаційного продукту: "Проект, присвячений культурі, має бути в першу чергу динамічним. Авторам такого проекту треба вчитися висловлюватися лаконічніше, бути менш одноманітними. Будь-яка програма, зокрема й «про культуру», повинна мати свою драматургію".

 

Протягом шести років "Документ" виходить на одному з українських каналів, але час виходу програми в ефір – третя година ночі – красномовно свідчить про взаємини українського "розважального" телебачення з культурою.

"Ми трохи захопилися розважальною функцією телебачення. Нам подобається розважати, але цим ми самі собі створюємо замкнене коло. Кажемо, що глядач не йде на культуру, що ця тематика не дає рейтингу. А як же глядач піде на культуру, якщо ми не даємо йому шанс? – продовжує Анатолій Єрема. – У 90-х телеменеджери були більшими романтиками, от і все. Керівництво телевиробництвом раніше більшою мірою сприймалось як місіонерство й передбачало й певні просвітницькі цілі. Але поступово на перший план вийшла бізнесова складова телебачення. Романтиками я вважаю Олександра Роднянського, Володимира Оселедчика, які, попри те що вони від самого початку займалися телебаченням як бізнесом, все ж таки залишали місце на каналі тій романтиці, яку мали у своїй душі. Протягом десятиліття вони еволюціонували, вже буквально через кілька років від старту «1+1» ці самі люди вже змінили стратегію розвитку каналу. Змінилося середовище, умови конкуренції, вони змушені були в тому середовищі виживати, і ці умови зробили їх більш прагматичними, більш жорсткими менеджерами..."

Розмови про культурні процеси відбуваються лише на якихось презентаціях чи виставках, вважає Анатолій Єрема. Цілісної ж дискусії, а тим паче постійного підняття цієї теми на телебаченні, немає: "Істина, як завжди, десь посередині: телебачення не може ігнорувати інтересів загалу, але й не повинно завжди і в усьому просто віддатися цій течії й нестися за інтересами більшості. Все-таки треба тримати якийсь свій курс, робити продукт, який може зацікавити багатьох, але при цьому знаходити можливість наповнити цей продукт змістом, цікавою та корисною інформацією. І це можливо!"

 

Дата і час

12 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9