Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Заслужений ансамбль народного танцю України «Ятрань»
Название (сокращённое отображение): 
Заслужений ансамбль народного танцю України «Ятрань»

Заслужений ансамбль народного танцю України «Ятрань» — заслужений творчий танцювальний колектив з обласного центру міста Кіровограда, що має понад півстолітню історію й славні традиції; один з найвідоміших ансамблів України, нині не існує.

Створений у 1949 році в Кіровограді ансамбль народного танцю України «Ятрань» своє ім'я взяв у річки Ятрань, про яку співається у відомій, популярній в Україні, пісні «Там, де Ятрань круто в'ється».

Розквіт колективу пов'язаний з іменем видатного хореографа, Народного артиста України, почесного громадянина міста Кіровограда А. М. Кривохижі, що керував ансамблем у1957—86 роках.

У 1964 році, відзначаючи великий внесок ансамблю в справу популяризації українського танцю, Верховна Рада України присвоїла йому почесне звання «заслужений».

«Ятрань» — лауреат багатьох міжнародних фестивалів та конкурсів. Гастролював у багатьох країнах світу, особлива активність у гастрольній діяльнсоті припала на 1980-і роки.

Останній художній керівник колективу — заслужений працівник культури України Василь Босий. Незмінним диригентом оркестру ансамблю лишався заслужений працівник культури України Микола Кваша.

У 2-й половині 2000-х років Заслужений ансамбль народного танцю України «Ятрань» через відсутність фінансування й брак перспектив зростання припинив своє існування. Ансамбль народного танцю України «Ятрань» назавжди увійшов у історію як один з найбільш відомих українських творчих колективів, як всередині держави, так і за її межами.

www.elisavet.kr.ua

 

Дата і час

18 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9