Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
"Захисникам Донецького аеропорту": НБУ ввів в обіг нову монету, присвячену "кіборгам"
Название (сокращённое отображение): 
Національний банк України з 30 січня випустив в обіг пам'ятну монету, присвячену захисникам Донецького аеропорту. Вона відкриває серію «Збройні сили України», в рамках якої в 2018 році будуть випущені ще дві монети

Національний банк України з 30 січня випустив в обіг пам'ятну монету, присвячену захисникам Донецького аеропорту номіналом 10 гривень.

Як зазначила в ході презентації монети представник Департаменту грошового обігу НБУ Тамара Лошманова, монета присвячується мужності і героїзму українських «кіборгів», які обороняли Донецький аеропорт протягом 242 днів.

«Національний банк вирішив почати спеціальний випуск пам'ятних монет з недорогоцінних металів на теми загальнодержавного значення. Монета, присвячена захисникам Донецького аеропорту, - перша з них. Вона випущена в обіг 30 січня 2018 року мільйонним тиражем», - сказала Лошманова.

За її словами, монети виготовлено зі сплаву на основі цинку з покривом нікелем і реалізовуватимуться за номінальною вартістю 10 гривень у пунктах продажу пам'ятних монет і банках-дистриб'юторах - «Ощадбанку» та «Укргазбанку».

Крім того, як зазначила представник НБУ, в рамках серії «Збройні сили України» в 2018 році буде випущено ще дві пам'ятні монети - «День українського добровольця» і «100-річчя створення Українського військово-морського флоту».

«Карбування цих монет є своєрідною подякою Національного банку українським солдатам, які захищають мирний сон українців. Впевнена, що героїчні вчинки українських військових назавжди закарбовано в історії України так, як вони викарбувані на монеті Національного банку», - наголосила Лошманова.

В ході презентації було представлено монету, на аверсі якої зображено дві чоловічі руки зі зброєю різних епох, що символізують захисників України різних часів, на реверсі - композиція із зображенням захисника аеропорту на тлі напівзруйнованої вежі, над якою майорить український прапор.

Екземпляри пам'ятних монет представник НБУ вручила присутнім на презентації захисникам Донецького аеропорту: Євгену Мойсюку, Олександру Берещуку, Володимиру Домбровському і Володимиру Ровенку.

 

 

 

Дата і час

16 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9