Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Ювілейний творчий вечір тріо "Золоті ключі"
Название (сокращённое отображение): 
У Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» 4 червня відбудеться вечір, присвячений 50-річчю від часу створення тріо «Золоті ключі» (Ніна Матвієнко, Марія Миколайчук, Валентина Ковальська)

4 червня о 18:00 в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» відбудеться вечір, присвячений 50-річчю від часу створення тріо «Золоті ключі» (Ніна Матвієнко, Марія Миколайчук, Валентина Ковальська).

Головні учасники вечора:
Народна артистка України Марія Миколайчук
Народна артистка України, Герой України Ніна Матвієнко
Народна артистка України, Відмінник освіти Валентина Ковальська.

50 років тому колектив українського хору ім. Григорія Верьовки поповнили випускниці хорової вокальної студії Ніна Матвієнко та Валентина Ковальська. Марічка, дружина знаменитого актора Івана Миколайчука, вже декілька років працювала у цьому колективі. Вперше як тріо їхні голоси зазвучали у хаті буковинців Марії та Івана Миколайчуків. «Ой попід гай зелененький брала вдова льон дрібненький» – їхня перша пісня. Стали співати утрьох, поповнюючи свій репертуар (понад 200 найкращих пісенних зразків). Вдячні слухачі називали їх найзолотішим тріо, найспівучішими соловейками. Фольклор для тріо в другій половині ХХ століття став своєрідною формою захисту в культурі, філософією, релігією, магією і просто історичним шансом зберегти свою культуру. За словами музикознавців «це тріо унікальне, де три голоси не просто гармонійно злилися, а ніби розчинилися один в одному, творячи гімн українській пісні».

Крім концертів, співачки виявляли акторську майстерність у кіно: знімалися й озвучували фільм «Пропала грамота» (1973), музичні кінороботи Олега Бійми, наприкінці 80-х років – повнометражні документальні фільми Василя Вітера «Цвіт папороті», «Тризна. Іван Миколайчук», «Глибокий колодязь».

Концертні програми 70-80 років тріо «Золоті ключі» відбувалися у найпрестижніших залах Києва, а також у містах та селах України разом із Народною артисткою України Нілою Крюковою. Співачки гастролювали в Канаді та Англії, виступали у Грузії, Франції, Польщі, Молдові та в інших країнах Європи.

На початку ХХІ століття студія звукозапису «Оберіг-ХХІ» випустила у світ альбом «Пісні українського народу», а також альбоми «Найкращі українські пісні» та «Ой летіли дикі гуси» за участю тріо та видатних виконавців України.

На вечорі тріо «Золоті ключі» отримає свідоцтво Книги рекордів України, яке засвідчить рекорд у найбільш тривалому акапельному виконанні українських пісень.

Ювілярів прийдуть привітати Заслужена артистка України Руслана Лоцман, кінорежисер Дмитро Глухенький, солістки філармонії Тетяна Школьна та Каріна Кондрашевська, співак Назар Носенко.

 

Дата і час

17 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9