Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Володимир Абазопуло
Название (сокращённое отображение): 
Володимир Абазопуло

Volodymyr_AbazopuloВолодимир Костянтинович Абазопуло (2 вересня 1951, село Зарожани Хотинського району Чернівецької області) — український актор театру і кіно. Народний артист України (2009). Батько автора Володимира Абазопуло, молодшого.

Володимир Костянтинович Абазопуло народився 2 вересня 1951 року в селі Зарожани Хотинського району Чернівецької області. Етнічний грек. Дід Панайот Абазопуло був вільним моряком, що приїхав 1854 року в Одесу, аби служити на Чорноморському флоті. В Одесі народився Костянтин Абазопуло, який через нетерпимість радянської влади до національних меншин, мав приховувати своє грецьке походження та з цих самих причин переїхав спочатку до Запоріжжя, а потім на Буковину.

1977 року закінчив акторський факультет Київського державного інституту театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого (курс Валентини Зимньої). Того самого року актором театру імені І. Франка в Києві.

1997 року надано звання «Заслужений артист України». 16 січня 2009 року надано звання «Народний артист України» — за вагомий особистий внесок у справу консолідації українського суспільства, розбудову демократичної, соціальної і правової держави та з нагоди Дня Соборності України.

Хворів на рак, втратив голос, після чого переніс операцію на горлі. Із штучним голосовим апаратом продовжує грати в театрі, для чого деякі ролі спеціально переробили, залишили без тексту. Викладає уроки фехтування в Київській консерваторії, дає майстер-класи в Київському університеті культури мистецтв.

Кіно:

Зіграв Богдана Хмельницького у фільмі «Богдан-Зиновій Хмельницький» (2007).

Грав також у фільмах:

  • 1989 — «Камінна душа»,
  • 1991 — «Нам дзвони не грали, коли ми вмирали»,
  • 1992 — «Про шалене кохання, Снайпера і Космонавта»,
  • 1995 — «Обережно! Червона ртуть»,
  • 1996 — «Акваріум».

Театр:

Володимир Абазопуло входить до трупи київського театру ім. І. Франка. Бере участь у таких спектаклях сучасного репертуару:

  • «Тев'є-Тевель» Шолома Алейхема — Менахем
  • «Ревізор» М. Гоголя — Інкогніто
  • «Кавказьке крейдяне коло» Б. Брехта — Георгій Абашвілі-губернатор, Чернець, Шалва
  • «Кайдашева сім'я» І. Нечуя-Левицького — привид херсонського чумака
  • «Едіт Піаф. Життя в кредит» Ю. Рибчинського, В. Васалатій — гімнаст

Також Володимир Абазопуло грає в антрепризному спектаклі «Про мишей і людей» театральної компаніі «Бенюк і Хостікоєв».

 

Дата і час

21 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9