Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Визначено претендентів на премію Президента України «Українська книжка року»
Название (сокращённое отображение): 
Комітет з присудження щорічної премії Президента України «Українська книжка року» запропонував відзначити премією три видання. Лауреатам виплачується грошова частина премії, розмір якої становить 100 тисяч гривень

Комітет з присудження щорічної премії Президента України «Українська книжка року», роботу якого організовує Держкомтелерадіо, запропонував відзначити премією три видання.

Зокрема, у номінації «За видатні досягнення у галузі художньої літератури» запропоновано преміювати книгу Миколи Жулинського «Моя Друга світова: роман-хроніка в голосах». Видавець — ТОВ «Видавниче підприємство “Ярославів Вал”», 2016.  

Ця книга — переплетення дитячих вражень, історичних фактів і людських трагедій у вирі Волинської трагедії. Автор веде читача від голосів живих свідків про трагічні й героїчні події до відроджених із небуття авторською уявою спогадів односельчан, від історії волинського села Новосілки до масштабних подій світового значення.  

У номінації «За вагомий внесок у розвиток українознавства» премію запропоновано присудити книзі  «Євангеліє Бучацьке». Упорядник — Д.В. Степовик. Видавець — ДП «Державне спеціалізоване видавництво художньої літератури “Дніпро”», 2016.

Євангеліє, що є пам’яткою книжного мистецтва та мініатюри, було написане для прочитання під час Божественної літургії  у другій половині XII – на початку XIII ст. на Волині.  Ця рукописна книга домонгольського періоду дістала сучасну наукову назву у 1888-1889 рр. за місцем зберігання від 1712 р. у чоловічому монастирі міста Бучач. Нині священна книга зберігається у колекції Національного музею м. Львова ім. Андрея Шептицького. До книги увійшли факсиміле стародавнього рукопису Євангелія та його переклад сучасною українською мовою.   

У номінації «За сприяння у вихованні підростаючого покоління» запропоновано відзначити премією книгу  «Шалахмонеси» Г.А. Фальковича. Видавець — ТОВ «Часопис «Дух і Літера», 2016. Ця українсько-єврейська книга поєднала найкраще з обох культурних традицій. Видання ілюстровано роботами художника Пінхаса (Павла) Фішеля, які виконані на зразок єврейських стародруків.  

Нагадаємо, що відповідно до Указу Президента України від 16 грудня 2009 року  № 1058 в Україні започаткована щорічна премія Президента України «Українська книжка року» з метою відзначення авторів, видавництв та видавничих організацій, які зробили значний внесок у популяризацію української книги та розвиток вітчизняної видавничої справи. Очолює Комітет з присудження Премії Президента України – голова товариства «Україна-Світ», член Громадської гуманітарної ради при Президенті України, письменник, кінодраматург І.Ф.Драч.

Премія присуджується у трьох номінаціях: за видатні досягнення у галузі художньої літератури — книжковому виданню творів класичної або сучасної української прози, поезії, українських перекладів художньої літератури; за вагомий внесок у розвиток українознавства  —  книжковому виданню творів, які формують знання про Україну, її народ, історію, культуру, науку, довідковому, енциклопедичному, краєзнавчому або картографічному виданню, виданню іншого твору україністики; за сприяння у вихованні підростаючого покоління — книжковому виданню творів дитячої літератури, посібнику або підручнику для дошкільників, учнів чи студентів.

Лауреатам премії виплачується грошова частина премії, розмір якої становить  100 тисяч гривень. При цьому 50% грошової частини премії виплачується авторові твору (співавторам у рівних частках, якщо інше не передбачено в угоді між ними), 50% — видавництву або видавничій організації.

З повним переліком висунутих на здобуття премії видань можна ознайомитись на сайті Держкомтелерадіо.

 

Дата і час

17 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9