Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Вінницький фольк-рок гурт «Очеретяний кіт» і надалі налягає на весла: про восьмий альбом котів
Название (сокращённое отображение): 
Вінницький фольк-рок гурт «Очеретяний кіт» і надалі налягає на весла та випускає свій восьмий альбом

«Очеретяний кіт» - один із найвідоміших  вінницьких гуртів, які тішать шанувальників своєю творчістю ось уже більше двадцяти років, записав новий альбом «Налягай на весла». Гурт був заснований у далекому 1995 році вінничанином Костянтином Бушинським та названий в честь тварини, очеретяного кота, який і став їх тотемною істотою. На сьогодні фронтменом гурту є Роман Кріль (голос, гітара), крім того до основного складу гурту входять –Микола Доляк (флейта, голос), Андрій Войтюк (ударні, перкусія), Володимир Войчишин  (бас-гітара, голос). 

 

За сприяння Олександра Юркова та звукорежисера Сергія Тягнирядно у червні гурт завершив роботу над новим релізом під назвою «Налягай на весла». До платівки ввійшли 12 треків  класичною загальною тривалістю у 45 хвилин. Сюди ввійшли як і «класичні «котячі нариси» з буденності яскравих героїв», як говорять самі виконавці, тобто авторські твори, так і адаптовані українські народні пісні. Але головною особливістю альбому є велика кількість дуетних робіт. Тут можна знайти спільні пісні «Очеретяного кота» з «Гайдамаками», гуртом «ДахаБраха», Катею Chilly, Міськом Барбарою (фронтмен «Мертвого півня), Сашком Лірником, Тонею Матвієнко, Анатолієм Секретарьовим та іншими. 
Основою обкладинки нового альбому «котів» стали художні роботи відомого художника Івана Марчука - «А льон дозрів» та «Замріяний степ» та картини художниці зі Львову Наталки Харів - «Ранок» та «Піють півні». Це найкраще візуальне відображення альбому. Ці картини, як і пісні, викликають протилежні, суперечливі відчуття, але які створюють гармонію. 
Лонг-плей починається з відомої ще з 90-х років пісні «Електричка», цього разу композиція була записана в дуеті з постійним автором гурту - Анатолієм Секретарьовим, самі  ж «коти» якого називають своїм вчителем та батьком. «Електричка», як і більшість інших авторських пісень, стала твором про життя, історією маленьких людей. Та не можна не зауважити про відчутність впливу Анатолія Секретарьова, що виражається в неймовірному емоційному сплеску подачі таких історій. Ще однією такою життєвою піснею стала «Кав’ярня «Невдаха»», яка була написана на основі реальних подій під час походу на один музичний фестиваль. Слухаючи її між рядків, можна впізнати в ній і свої особисті історії. Такі пісні будуть актуальними і зрозумілими через десять років, вони ніби поза часом. 
«Шлях на Мар’їнку». Текст пісні стриманий, але так глибоко проникає, зачіпаючи найпотаємніші струни душі. Уявляється той шлях, відчуваєш воєнне життя з усією його тяжкістю. Проте все ж проникаєшся тією святою надією – «Це не скінчиться ніколи… - Чувак, це тільки здається!». Цю надію музиканти доносять до людей, ставши учасниками мистецького об’єднання «МузБат» та створюючи культурне середовище у зоні проведення бойових дій на сході України. Власне, під час подорожі туди і була написана пісня.
Також особливої уваги заслуговує пісня «Їхали чумаки», що була записана разом з гуртом «Гайдамаки», «ДахаБраха», Катею Chilly та Сашком Лірником. Це всім відома народна пісня, але в новому музичному оформленні. Головною особливістю творчості «Очеретяного кота» є форма подачі таких пісень. Від зміни аранжування, пісня не змінюється, від фольклору в ній не залишається самий лише текст. Це та сама народна пісня, однак сучасне музичне оформлення якої – це міст між минулим і сьогоденням, лише допомагає зрозуміти її або ж відчути по-новому.  
Таку ж палітру почуттів дарує пісня «Ой, хоч думай ти, Марійко…», що записана в дуеті з Мавкою (Іриною Скрипніковою). Окрім оригінального адаптування музичного супроводу від «котів», зачаровує і голос Мавки. 
Творчість гурту «Очеретяний кіт» ще раз доводить, що етнічна авторська музика не втрачає своєї актуальності. Відтак альбом «Налягай на весла» ще довго триматиметься на гребні мистецької хвилі. 
Рецензія Марії Кузьменко, 
спеціально для "ПРО"
 

Дата і час

19 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9