Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Відкриття меморіальної дошки Осипу та Надії Мандельштамам
Название (сокращённое отображение): 
Відкриття меморіальної дошки поетові Осипу Мандельштаму та його дружині Надії Мандельштам (Хазіній) відбудеться сьогодні, 5 липня, у Києві за адресою: вулиця Заньковецької, 3/1

Сьогодні, 5 липня, о 18:30 в Києві за адресою: вулиця Заньковецької, 3/1 відбудеться відкриття меморіальної дошки поетові Осипу Мандельштаму та його дружині Надії Мандельштам (Хазіній).

Ініціатори проекту — Український центр Міжнародного ПЕН-клубу, видавництво «Дух і Літера» та Центр Юдаїки.

З Надією Хазіною, майбутньою дружиною і берегинею поезії, ученицею Олександри Екстер та Михайла Бойчука, Осип Мандельштам познайомився в Києві. Протягом десятиліття, з 1919 до 1929 року, вони — активні учасники культурного життя тогочасного Києва.

Осип Мандельштам очолює поетичну секцію Всеукраїнського літературного комітету, бере участь у поетичних читаннях, відвідує клуби-кафе «ХЛАМ» та «Мистецький льох», співпрацює з кіностудією Всеукраїнського фотокіноуправління, створює яскраві начерки про Київ і театр Леся Курбаса «Березіль».

Надія записує вірші та прозу, допомагає у видавничих справах, зберігає рукописи, вивчає тексти напам’ять, протягом життя зберігає поетичний доробок чоловіка. Осип Мандельштам загинув у пересильному таборі під Владивостоком 27 грудня 1938 року.

Автор меморіальної дошки подружжю — скульптор Світлана Карунська.

Дві легкі тіні, які випадково впали на камінь, утворюють певну єдність, що здатна протистояти часові. Дзеркальна поверхня, змінюючись щохвилини, життєствердно відбиває навколишній світ, фіксуючи сакральний момент зустрічі минулого із сучасним, та нагадує про те, що подих кожного, хто живе на землі, вже торкнувся скла вічності.

Відкриття меморіальної дошки Осипу та Надії Мандельштамам у центрі Києва — пам’ятка народженому в Києві коханню, внесок у відновлення культурної пам’яті міста, заповнення лакуни в історичному літописі Києва.

 

Дата і час

21 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9