Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Відкрито пам'ятник Тарасові Шевченку у Вашингтоні

27 червня 1964 року екс-президентом США Дуайтом Д. Ейзенхауером було урочисто відкрито пам'ятник Тарасу Григоровичу Шевченку у Вашингтоні (США).

Пам'ятник, роботи скульптора Лео Мола та архітектора Радослава Жука, розташований у районі площі Дюпон-серкл (на П-стріт між 22-гою-стріт та 23-тьою-стріт). Монумент, висотою понад 7 метрів (24 фути) та вагою у 45 тон, виготовлений з бронзи.

Початок здійсненню задуму поклала опублікована 1956 року на шпальтах нью-йоркської газети «Свобода» стаття професора Івана Дубровського «За пам'ятник Т. Г. Шевченку у Вашингтоні». Автор зауважив, що до цієї справи мають взятися Українське наукове товариство ім. Т. Г. Шевченка та Український конгресовий комітет Америки (УККА). У вересні 1960 року за ініціативою голови останнього, Льва Добрянського, було створено Комітет пам'ят­ника Шевченка. Його очолили президент Головної ради наукових товариств імені Шевченка Роман Смаль-Стоцький, президент Української вільної академії наук у США Юрій Шевельов та Лев Добрянський.

Крім провідників української діаспори, до справи залучилося чимало американських українців, які надсилали листи на Капітолійський пагороб. Підтримували спорудження також республіканці сенатор Джекоб Джевітс та конгресмен Елвін Бентлі.

У червні 1960 року резолюцію одностайно схвалила палата представників, а в серпні, напередодні закінчення сесії Конгресу, також одноголосно – сенат. 2 вересня її скріпив підпи­­­сом президент Д. Ейзенхауер, і вона набула чинності як публічний закон 86-749.

СРСР виступав проти спорудження монументу. Вимоги щодо неспорудження пам'ятника висловлювали як радянське посольство, так і представництво УРСР в ООН.

 

Дата і час

20 серпня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9