Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Верховинці продемонстрували полтавцям світ гуцульської культури
Название (сокращённое отображение): 
У Полтаві відбулося театралізоване автентичне мистецьке свято «День гуцульської культури», в якому взяли участь творчі колективи, майстри декоративно-ужиткового мистецтва Верховинського району Івано-Франківської області

В понеділок, 30 квітня, в Полтаві відбулося театралізоване автентичне мистецьке свято «День гуцульської культури», в якому взяли участь творчі колективи, майстри декоративно-ужиткового мистецтва Верховинського району Івано-Франківської області. 164 представники Гуцульщини приїхали до Полтави, аби познайомити містян зі своїми традиціями.

Перед стартом яскравого дійства на Театральній площі у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського організатори заходу – голова обласної державної адміністрації Валерій Головко, народний депутат України, голова Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України Микола Княжицький і голова Верховинської районної ради Івано-Франківської області Іван Шкіндюк – поспілкувалися з представниками медіа на тематичній прес-конференції. Валерій Головко й Іван Шкіндюк підписали угоду про партнерську співпрацю між регіонами задля розширення й поглиблення дружніх, партнерських відносин щодо забезпечення розвитку територіальних громад Верховинського району й Полтавської області.

«Автентичність українців дуже широка. І в цьому краса нашого народу. Ми зі сходу до заходу, з півночі до півдня, з одного боку, різні за культурними традиціями, історією, але, з іншого боку - єдині, бо живемо у вільній Україні. Такі заходи, як сьогодні, додають впевненості, що ніколи в житті зворотного процесу роз’єднання не відбудеться», – зазначив очільник області Валерій Головко.

На його думку, знаково, що «День Гуцульської культури» відбувається у центрі України, в її духовній столиці – Полтаві. Така культурна співпраця – запорука єдності, незламності й розвитку.

В свою чергу, народний депутат, Голова Комітету з питань культури і духовності, Микола Княжицький розповів про Верховинський район. Він зазначив, що концерти верховинців уже відбулися в Івано-Франківську та Львові. На черзі – Чернівці. Ведуться перемовини з Миколаєвом і Харковом. Відповідний культурний обмін між областями набрав обертів особливо після старту реформи децентралізації, розвитку місцевих громад.

«Комітет, який очолюю, і Міністерство культури України всіляко сприяють тому, щоб подібні обміни відбувалися частіше й їх було більше. Ми намагаємося об’єднати нашу Україну. Внутрішній туризм має величезний вплив на розвиток нашої культури.  Такі заходи важливі. Найголовніше,  ми розуміємо, що українців єднає мова, віра, цінності і спільне бажання будувати  нормальну європейську каїну», - наголосив Микола Княжицький.

«Полтава – культурний і духовний центр України. Тут народилася й утвердилася наша українська мова. Ми зі славних гір приїхали сюди, щоб принести й показати ту самобутню культуру, яка збереглася ще з Київської Русі. Налагодили дружні зв’язки між Полтавською й Івано-Франківською областями. Вони передбачають культурний обмін, туристичний відпочинок. Разом гуртуватимемося й робитимемо гарну справу для наших регіонів, об’єднання України, її зміцнення, її майбутнього. Чим більше пізнаватимемо один одного, знатимемо нашу історію, традиції, цінуватимемо й поважатимемо один одного, тим будемо ціліснішими, міцнішими, сильнішими і єдиними», – зазначив Іван Шкіндюк, Голова Верховинської районної ради.

В рамках презентації гуцульської автентичної культури полтавці й гості обласного центру мали змогу побачити мистецтво Верховинщини – гуцульську співанку, запальні народні танці, гуцульське весілля, троїстих музик, театральне дійство, показ автентичної гуцульської убирі (одягу). Поряд зі сценою на Театральній площі розрослося містечко майстрів. Народні умільці привезли полтавцям вироби декоративно-ужиткового мистецтва, вишивки, ткацтва, кушнірства, бісероплетіння, писанкарства, кераміку, домашні сири, наливки й вина, меди й трав’яні збори. Пробували краяни й на трембітах грати. Купували на згадку про гуцульське дійство сувеніри.

Як розповів Валерій Головко, наступного року полтавці побувають із відповідним візитом на Івано-Франківщині, де презентуватимуть свій край. Крім того, діти з Полтавської області їздитимуть на відпочинок на Гуцульщину.

 

 

 

Дата і час

24 січня 2019 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9