Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
В Україні з’явився перший онлайн-реєстр порятунку об’єктів культурної спадщини
Название (сокращённое отображение): 
В Україні відкрився роботу перший онлайн-реєстр порятунку об’єктів культурної спадщини. Він має вигляд інтерактивної карти, на якій позначено замки, палаци, бібліотеки, центри дитячої творчості та інші об’єкти у незадовільному стані

З 15 травня в Україні розпочав роботу перший онлайн-реєстр порятунку об’єктів культурної спадщини.

Онлайн-реєстр - це інтерактивна мапа культурно й соціально значимих об’єктів, що потребують негайної допомоги та водночас “народна Вікіпедія”.

Онлайн-реєстр має вигляд інтерактивної карти, на якій позначено замки, палаци, бібліотеки, центри дитячої творчості, сільські клуби, спортивні й музичні школи та інші об’єкти у незадовільному стані ― з фото, історією та описом. Користувачі мають доступ до пошуку за пінами об’єктів, а також можливість додати об’єкт самостійно.

Проблематика всіх об’єктів, нанесених на інтерактивну мапу, висвітлена учасниками ініціативи #SOSмайбутнє, що проходить у соціальних мережах. У так званій «громадській інвентаризації» об’єктів соціального значення взяли участь понад 2000 небайдужих, котрі привернули увагу до сотень пам’яток культури, сільських клубів, занедбаних спортивних майданчиків. На момент запуску онлайн-реєстру на карту було нанесено перші 100 із них ― ті, стан яких викликає найбільше занепокоєння.

Перший етап запуску онлайн-платформи www.sosfuture.com.ua відбувся 15 травня.

Наступний етап має бути найскладнішим, оскільки передбачає створення Порталу добрих справ ―  потужного веб-ресурсу. В основі Порталу добрих справ ― концепція краудсорсінгу та краудфандінгу, де волонтери, населення, меценати, міжнародні донатори зможуть разом, спільними зусиллями та коштом, відновлювати занедбані державою об’єкти. До проекту буде залучено експертів у галузі економіки, права та історико-культурної спадщини. Увесь процес відтворення соціокультурної сфери передбачено абсолютно прозорим ― завдяки регулярній публічній звітності.

Нагадаємо, що ініціатором створення платформи #sosмайбутнє виступила Наталія Заболотна, засновниця Art Ukraine Foundation, за підтримки Київського офісу Інституту Кеннана та Інституту суспільно-економічних досліджень. За створення онлайн-ресурсу відповідає Агенція цифрових комунікацій Volta.

Для інформації:

Про проект #SOSмайбутнє

#SOSмайбутнє – громадська ініціатива, що виникла у соцмережах з метою окреслити масштаби гуманітарної кризи в країні та кардинально змінити ситуацію спільними зусиллями громадян.

Вже в перші дні до ініціативи доєдналися тисячі учасників, серед яких знакові постаті, публічні особистості та небайдужі громадяни з різних регіонів України.

Контекст

У рейтингу країн за рівнем людського розвитку, який складає ООН, Україна має постійну негативну динаміку.

Україна тримає лідерські позиції з дитячого алкоголізму, тютюнової та наркотичної залежності,  Держава імітує зміни та реформи. Особливо це відчутно в соціокультурній сфері. Можновладці критично мало роблять для розуміння реальних гуманітарних потреб громадян.

Культурні очільники роками байдуже та бездіяльно спостерігають за тим, як в країні руйнуються знакові пам’ятки архітектури. Вони є свідками та інколи учасниками знищення інституцій культури, освіти, спорту.

У невеликих містах та селах люди виключені з сучасності: від колишніх культурних центрів, сільських клубів, бібліотек, спортивних шкіл та стадіонів лишилися руїни.

Ми ніби навмисно знищуємо можливості кожного нового покоління на гідне життя, а потім дивуємося трагічному стану країни.

Вже давно настав час кожному взяти відповідальність за своє майбутнє і своєї країни в свої руки.

 

 

Дата і час

19 липня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9