Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
В Україні втретє вручено міжнародний грант для молодих керамістів
Название (сокращённое отображение): 
Для підтримки молодих митців кераміки в Україні проводиться конкурс на отримання Міжнародної грантової премії Говорунів. Її засновано 2016 року в Опішному за ініціативи Національного музею-заповідника українського гончарства

Третій рік поспіль для підтримки молодих митців кераміки в Україні проводиться конкурс на отримання Міжнародної грантової премії Говорунів. Її засновано 2016 року в Опішному за ініціативи Національного музею-заповідника українського гончарства та українки в американській діаспорі Олесі Говорун (Нью-Йорк, США).

26 вересня 2018 року музей-заповідник урочисто відкрив у Галереї монументальної глиняної скульптури мистецький проект «Перевтілення. Пробудження. Новий початок» цьогорічного лауреата Премії – художника-кераміста В’ячеслава Пасинка (Харків).
Молодий митець – студент Харківської державної академії дизайну і мистецтв. Захопившись концептуальним дизайном, він знайшов своє найповніше творче вираження в глині. Про це впевнено засвідчують цікаві декоративні глиняні твори й нинішній грантовий проект – другий монументальний твір у доробку кераміста.
Ідея роботи – світоглядна думка самого автора. За його задумом, це – зображення своєрідного духовного катарсису кожної людини: «Композиція втілює момент очищення, який, можливо, ніколи не повториться. Це ніби мить народження, іноді болюча, утілена в грубій чорній глибі, яка тисне на світле пробудження. Різні за розміром глиняні блоки, що немовби виростають із землі, символізують соціум, у якому кожен, незалежно від віку, має ваду, але й надію на очищення».
В’ячеслава Пасинка було обрано переможцем конкурсного етапу в травні 2018 року. Творчу ідею, відзначену грантом, він утілив у глині впродовж серпня–вересня на базі Музею гончарства. Нині митця приїхали привітати батьки, друзі, а також наставники академії.
Творчу нагороду керамісту вручила минулорічна володарка гранту, художниця-кераміст Ольга Плоха. Завісу найцікавішого етапу – виготовлення проекту – відкрив для гостей фільм, відзнятий студією «Відродження» Музею-заповідника.
Вкотре Міжнародна грантова премія Говорунів відкриває світові нові мистецькі імена, ставши для молодих керамістів вагомою підкореною вершиною і стартом для нових творчих обріїв.
 

Дата і час

16 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9