Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
В донецьких книгарнях продають підручники з «українським Кримом»
Название (сокращённое отображение): 
У книжковій крамниці в Донецьку можна знайти підручники з української історії та географії, де Крим на карті – частина України. Також там продають посібники з точних наук, надруковані українською

У книжковій крамниці в Донецьку можна знайти підручники з української історії та географії, де Крим на карті – частина України. Про це повідомляє «Радіо Свобода». 

Крім цього, там продають підручники з точних наук, надруковані українською. Щоправда, їх завезли в Донецьк ще до війни. 
За словами місцевого продавця, українські підручники користуються попитом у донеччан.
Також донеччани розповідають, що їхні діти раз на тиждень вчать у школі українську мову. Проте за «підручниками», розробленими у самопроголошеній «ДНР» і надрукованими в Донецьку. 
Донецькі «підручники» з української мови на ринку не продають. Тільки «робочі зошити» до них. Вартість одного – 150 руб. – близько 70 грн.
«Українська мова – 4-й клас, українська мова – 3-й клас… Це донецьке видавництво друкує, єдине видавництво, яке робить саме «робочий зошит» з української мови» , – розповів продавець донецького книжкового магазину.
Історію України в школах окупованої частини Донбасу не викладають. У Донецьку замість цього тепер новий «предмет» – «історія вітчизни», курс про історію Росії та донецького краю. 
Україна не визнає «атестати», видані на окупованих територіях. Але після закінчення шкіл у так званих «ДНР» та «ЛНР» діти можуть вступити до українських вишів, закінчивши українську школу екстерном. Або за спрощеною процедурою – до навчальних закладів Донецької та Луганської областей чи до «вишів-переселенців». Для цього треба скласти іспит з української мови та історії України. 
«Позаминулого року, наприклад, через Донбас до України вступило майже 900 осіб, а минулого року приблизно 1350 – саме за спрощеною процедурою, як ви розумієте, дітей з непідконтрольних територій вступає набагато більше» , – розповіла представниця українського МОН. 
За даними самопроголошених «ЛНР»-«ДНР», на непідконтрольних Україні територіях Донбасу в школах навчається понад 200 тис. дітей.
 

Дата і час

16 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9