Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Увага до екології, пам'яті й "чистого мистецтва" на Musikmesse 2013
Название (сокращённое отображение): 
Одним із пріоритетів найбільшої європейської виставки музичних інструментів Musikmesse 2013 стало привернення уваги до екологічної ситуації у світі

Другий день міжнародного музичного форуму Musikmesse 2013, як відзначили відвідувачі, запам'ятався особливим ставленням організаторів до проблем навколишнього середовища. Твердження про те, що музика має творити, а не знищувати - це не просто черговий давнозабутий афоризм. І сам процес створення музики повинен цьому відповідати. Так, одним із найбільш затребуваних стендів став Vintage Showroom, що 2013 року представив унікальну колекцію гітар та бас-гітар  від Fender, Gibson, Gretsch, Guild та багатьох інших виробників, які в легендарні 50-ті й 60-ті роки минулого століття долучилися до формування епохи рок-н-ролу. Поки відвідувачі лише споглядають за унікальними інструментами, більшість із яких представлені в окремих закритих стендах, а вже завтра, 12 квітня, шанувальники музики зможуть стати учасниками дискусії про використання дорогоцінної деревини у створенні цих музичних інструментів. Адже не секрет, що більшість експонованих гітар виготовлено з унікального червоного палісандрового дерева (Rio), вирубка якого перебуває в особливому охоронному статусі. Організатори Musikmesse разом із редакцією всесвітньовідомого журналу "Gitarre & Bass" запросили до дискусії навіть представників Федерального відомства з охорони природи, які розкриють тонкощі законодавства щодо захисту природних ресурсів і можливостей виробництва.

Така посилена увага до екологічної та природоохоронної тематики невипадкова. Організатори Musikmesse запевняють, що кожен справжній музикант має бути відповідальним перед майбутнім. Так, протягом останніх десятиліть для власників музичних інструментів у Європі розроблено сертифікат СІТЕС, який визначає статус інструмента та убезпечує його власника від "незаконних дій виробника", тобто використання ним деревини "охоронного статусу". Більше того, організатори Musikmesse навіть просять своїх відвідувачів бойкотувати виробників зі США, які до нині виготовляють гітари з палісандру Rio.

А поки організатори проводять "профілактичну роботу" щодо екологічної відповідальності покупця музичних інструментів, самі виробники беруться за не менш важливий аспект - увічнення пам'яті легендарних музикантів, які протягом останніх десятиліть визначали тенденції розвитку сучасного музичного простору. Так, на Musikmesse компанія Gibson вже представила тріб'ют-гітару видатного інструменталіста Гарі Мура, чиє музичне серце зупинилося на початку 2011 року. Представлена гітара, на думку розробників, є справжнім пам'ятником всесвітньовідомому гітаристові.

Серед не менш важливих подій, які тим чи іншим чином виконують роль промоутера чистого музичного мистецтва, є вже традиційні відзначення музикантів за особливий внесок у розвиток музичного мистецтва. Зокрема, не можна оминути того факту, що організатори Musikmesse є постійними фундаторами премій для представників німецької музичної спільноти - виконавців, педагогів, вітчизняних виробників музичних інструментів і навіть видавництв. Так, уже завтра, 12 квітня, відбудеться нагородження кращого німецького видавництва за підготовку та видання нот.

А ось українська скрипалька Мирослава Которович, яка побувала на Musikmesse вперше, радіє за свою німецьку колегу - валторністку Марі-Луїзу Нейнекер: " Я дуже зраділа, що цьогоріч лауреаткою престижної міжнародної премії Frankfurt Music Prize стала німецька валторністка, професор Академії музики Ханса Ейслера у Берліні Марі-Луїза Нейнекер. Така підтримка творців німецього музичного продукту - це справді культурна і соціальна відповідальність організаторів  Musikmesse. Для себе ж я відзначила, що музикантові перебування на цьому європейському форумі потрібне не лише задля цікавості, а й задля того, щоб відчути унікальну атмосферу світового музикування. Звісно, тут немає скрипок Страдіварі чи Вільйома, однак аксесуари, нотна література - просто вражають своїм асортиментом і різноманітністю. А ще це нагода порадіти за всю нашу музичну спільноту".

Ірина Плехова 

 

Дата і час

16 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9