Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Універсальний вибір – Книгарня «Є»
Название (сокращённое отображение): 
Про те, як розвивається мережа сьогодні – у розмові з Оленою Гусейновою, очільницею відділу подій та культурного менеджменту мережі Книгарень «Є»

Мережа Книгарень «Є» наприкінці 2017 року відзначила своє 10-річчя. Для більшості учасників культурного життя – це не просто магазин із широким асортиментом книг, не лише сервіс в обслуговуванні, не лише місце зустрічі з видавцями і письменниками, а й одна з перших культурних інституцій, що спромоглася на якісно новому рівні встановити діалог між творцем і споживачем культурного продукту. Про те, як розвивається мережа сьогодні – у розмові з Оленою Гусейновою, очільницею відділу подій та культурного менеджменту мережі Книгарень «Є».

За останні кілька років мережа Книгарень «Є» розширила свою географічну присутність в Україні, проте і дотепер складається враження про «тяжіння» до західних областей. Як щодо Сходу України – чи плануєте рухатися туди і наскільки сьогодні там є запит на українську книгу?

-  У Донецькій та Луганській областях зараз непросто відкрити книгарню. Наша найсхідніша книгарня розпочала свою діяльність 2017 року в Слов’янську, фактично до десятиліття «Книгарні Є». Це великою мірою інтервенційний проект. Наш книжковий форпост на сході. Там ще не відбуваються освітні й культурні заходи, бо поки книгарня «обживається» і налагоджує діалог з місцевою громадою. Уже сьогодні ми можемо стверджувати, що не лише у Слов’янську, а й у сусідніх містах є великий попит на українську книгу. Адже попри складну ситуацію, там сформований власний культурний простір – від громадських ініціатив до навчальних закладів, від професійного мистецького середовища до культурної інфраструктури.

Відтак аби інтегруватися у цей простір, варто робити й пропонувати насамперед якісний продукт. Саме він підтягне до себе споживача. До речі, щодо яскраво виражених тенденцій культурного ринку та нашого бізнесу: у містах, куди приходить Книгарня «Є», реальніший і живіший ринок.

Книгарня «Є» організовує багато заходів на кшталт презентації книжок, читання, дискусії. При цьому, ви охоплюєте дуже різну аудиторію. Як формується ця аудиторія і наскільки багатовекторно ви намагаєтеся охопити запити Ваших читачів?

-  Сам формат заходу в книгарні традиційно передбачає участь «професійних» читачів, людей, яких не потрібно утаємничувати в ази літератури. Хоча ситуація сьогодні змінюється і ширші кола споживачів книжок теж готові долучатися до діалогу в просторі книгарні. Саме тому ми і можемо пропонувати різноформатні заходи. Я би хотіла підкреслити, що мережа Книгарень «Є» в Україні є універсальною, тобто такою, що намагається забезпечити запит на культурний продукт від Володимир-Волинського до Слов’янська. Кожен наш відвідувач має право одержати якісний повноцінний книжковий асортимент. При цьому, звісно формується і специфічна фокус-аудиторія кожної книгарні навіть в межах одного міста. До прикладу, діяльність книгарень у Києві. Можна сказати, що локація важить.  Книгарня «Є» на вулиці Лисенка завжди привертала увагу інтелектуалів. А ось на Хрещатику Книгарня «Є» стала Меккою для туристів. Книгарня на Льва Толстого є місцем зустрічі студентів, причому це студенти різних факультетів – філфаку, філософського, юридичного тощо. До речі, ця студентська аудиторія швидше приходить не за фаховою літературою, а за чимось розважальним. Книгарня на вулиці Спаській – це дуже жива локація, з одного боку лишається «місцем сили» для студентів Києво-Могилянської академії, а з іншого приваблює весь «мультикультуральний» Поділ. Натомість Книгарня «Є» на вулиці Малишка завдяки своєму сусідству з «Дитячим світом» все частіше привертає увагу дитячої аудиторії. Наша київська аудиторія дуже різна і надзвичайно вимоглива.

Щодо інших міст: переважно в них зосереджено 2-3 книгарні, довкола яких і формується їхня аудиторія.  А ось в містах, де працює лише одна книгарня, наш колектив орієнтується на людей, які просто звикли читати паперові книжки від українського видавця. 

Ви враховуєте «читацькі тренди»? Чи «Книгарня Є» сама впливає на ці тренди?

 Ми звичайно і враховуємо їх, і впливаємо на них. Наприклад нон-фікшн і перекладна література – це на сьогодні найбільш виражені тренди. З появою багатьох стартапів наразі популярності набирає і бізнес-література.             

Що взагалі впливає на формування книжкових трендів?

-  Сама реальність. І здатність книжкового ринку на неї реагувати. 2013-2014 року дали нам такий досвід, який спричинив незнаний до того контакт з реальністю. Тісний і болісний. Це примушує шукати нових форм рефлексії. Фантазія і фікційність поступається необхідності думати про те, що відбувається з тобою тут і тепер. Це ймовірно стало відправною точкою в привабливості для сучасного споживача книжок репортажистики, біографій, мемуаристики.

Книгарня «Є» завжди радує читачів і зустрічами з іноземними авторами. Як реалізовується ця міжнародна комунікація?

-  Запрошення іноземного автора – досить складне питання. Адже він може бути культовим на заході, проте в Україні його творчість потребуватиме серйозної промоції. За останні роки якісно змінилася ситуація з перекладною літературою в Україні. І в цьому питанні велика заслуга українських видавців. Водночас цей успіх був би неможливим без роботи закордонних культурних інституцій в Україні – саме завдяки їхній діяльності «інша» мова, культура, книга, зокрема, ставали більш доступними для українського споживача. Щодо присутності на наших подіях закордонних авторів, дотепер ми здебільшого завдячуємо цим історіям іноземним культурним інституціям. Зокрема, завдяки Французькому Інституту у київській та харківській Книгарнях «Є» у березні 2018 року відбулася зустріч із Леонорою Міано – відомою французькою письменницею камерунського походження.

Дуже часто не лише книга, а й читацькі аксесуари є найбільш затребуваними у покупця. Як щодо цієї продукції у книгарні «Є»?  

-  Звісно, книгарня – це не лише магазин, а й промоція читання. Тому такі аксесуари, як: закладка, еко-сумка, блокнот, ручка, календар, олівець – працюють для привернення уваги покупця, для заохочення його до читацької атракції. Кожна наша Книгарня «Є» так само має такий асортимент, співпрацює як з українськими, так і з закордонними виробниками. І звісно, стежить за новинками ринку, щоб допомогти читачеві тут і сьогодні задовольнити власну потребу на «модне читання». 

Які книги найбільше купують ваші клієнти?

-  Біля каси в кожному магазині Книгарні «Є» можна побачити топ продажів від першого і до десятого місця. Відвідувач може подивитися, які книжки найбільше купують у цій книгарні, з яких вони видавництв. Можливо, цей рейтинг допоможе і йому зорієнтуватися зі складним вибором наступної книги у власній бібліотеці.

 

Спілкувався

Дмитро Шутаєв

 

Дата і час

17 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9