Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Українці влаштували мовчазну акцію біля стенда РФ на книжковому ярмарку в Німеччині
Название (сокращённое отображение): 
Близько півсотні людей влаштували мовчазну акцію біля російського стенда на книжковому ярмарку у Франкфурті-на-Майні із закликом звільнити українського політв'язня, режисера Олега Сенцова

Близько півсотні українців та відвідувачів книжкового ярмарку у Франкфурті-на-Майні влаштували мовчазну акцію біля російського стенда із закликом звільнити українського політв'язня, режисера Олега Сенцова.

Вони вишикувалися навколо російського стенда із табличками «Save Oleg Sentsov» одразу після закінчення читань оповідань Олега Сенцова на українському стенді.

Серед учасників акції — лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв та депутат Європарламенту Міхаель Ґалер.

Письменниця Вікторія Амеліна, членкиня організації PEN Club Ukraine (об'єднання письменників, редакторів і перекладачів) у коментарі Громадському зазначила, що ця акція наштовхне європейців на думку про ставлення до лекції про російську культуру під час війни.

«Думаю ця акція змусить деяких європейців задуматися над тим, чи не стають вони співучасниками зла, коли вони приходять просто послухати лекцію про російську культуру в час війни», — сказала Амеліна.

Вона додала, що перекладачка на секції російського стенда після лекції попросила табличку з написом «Врятуйте Олега Сенцова».

«Ми прийшли і мовчки стали з табличками на російському стенді. Першою відреагувала перекладачка, тому що лекторка все ж таки вдавала, що нічого не відбувається. Перекладачка встала в цей момент і було видно, що вона з нами, насправді. І європейці, які прийшли слухати лекцію про російську культуру оберталися. Дехто встав, почав фотографувати це все на мобільний телефон.

Мені здається, це дуже важливо, що вони озираються довкола і бачать всіх цих людей з табличками «Врятуйте Олега Сенцова» і журналістів, які тут вже прибігли все це фотографувати і знімати. Ну і такий хороший момент, що після закінчення цієї лекції перекладачка підійшла, попросила табличку з написом «Врятуйте Олега Сенцова» і стала на наш бік, тобто можна сказати, що перейшла на бік світла», — сказала Амеліна.

Відвідувачі російського стенду не відреагували на акцію та продовжили свій літературний захід — лекцію, присвячену творчості Льва Толстого.

 

Дата і час

13 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9