Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Українським митцям пропонують відмовитися від Премії ім. Тараса Шевченка, а призовий фонд витратити на потреби війська
Название (сокращённое отображение): 
Українським митцям пропонують відмовитися від Премії ім. Тараса Шевченка, а призовий фонд витратити на потреби війська

Український композитор і диригент Володимир Рунчак звернувся із відкритим листом у мистецькі спілки  та до Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка із пропозицією в цьому році не висувати кандидатів для отримання Національної премії України імені Тараса Шевченка. І пропонує спрямувати весь призовий фонд цьогорічної премії на потреби української армії.

«Навряд чи наша симфонія або картина, вірш, чи театральна постановка, фільм, газетна стаття або концертна програма є тим найнеобхіднішим для потреб наших солдат. Сьогоднішній Україні фінансово допомагає весь цивілізований світ, то ж допоможемо Їй і ми - українські митці»,  - пише Володимир Рунчак у листі.

Подаємо передрук відкритого листа: 

Національній всеукраїнській музичній спілці        

Національній спілці композиторів України

Національній спілці кінематографістів України

Національній спілці журналістів України  

Національній спілці театральних діячів України  

Національній спілці письменників України           

Національній спілці кобзарів України        

Національній спілці архітекторів України  

Національній спілці художників України   

Національній спілці майстрів народного мистецтва

 

копія:

Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка

Засобам масової інформації

 

Високоповажні колеги, митці національних творчих спілок України,

Вельмишановні члени Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка,

 

В часи, коли вся наша країна бореться з російською окупаційною армією та власними доморощеними сепаратистами, ми українські митці. зобов’язані також допомогти нашому війську, а тим самим і нашій державі. Кращі наші: сини, брати, батьки, діди зараз - на передовій захищають східні кордони нашої країни, лікарі та медсестри – оперують, бинтують, лікують поранених українських солдат і офіцерів, звичайні прості громадяни збирають, хто скільки зможе, на купівлю військового одягу та всього найнеобхіднішого для ведення бойових дій, державні мужі, не тільки керують захистом країни, а й намагаються дипломатичними засобами зупинити російських загарбників. В цей вирішальний для України час, ми маємо, також підставити плече нашому війську. Навряд чи наша симфонія або картина, вірш, чи театральна постановка, фільм, газетна стаття або концертна програма є тим найнеобхіднішим для потреб наших солдат. Сьогоднішній Україні фінансово допомагає весь цивілізований світ, то ж допоможемо Їй і ми - українські митці.

Я закликаю Вас не пропонувати в цьому році своїх кращих представників для отримання ними найвищої мистецької нагороди нашої держави: Національної премії України імені Тараса Шевченка і пропоную Вам звернутись з відповідними листами до Комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка про спрямування всього призового фонду цьогорічної премії на потреби української армії з відповідною звітністю керівників військових структур про використання коштів.

Всім Вам, шановні колеги, українські митці, великий наш Тарас сказав би за це, дякую.

Слава Україні!

Слава нації!
Україна понад усе! 

композитор Володимир Рунчак

 

Дата і час

24 травня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9