Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
У Єгипті знайдено гробницю Тутанхамона

4 листопада 1922 року  у Єгипті знайдена гробниця Тутанхамона.

Гробниця Тутанхамона розташована в Долині Царів і це єдина майже не розграбована гробниця, що дійшла до вчених в первозданному вигляді, хоча її і розкривали двічі злодії. Вона була виявлена ​​ двома англійцями – єгиптологом  Говардом Картером і археологом-любителем лордом Карнарвоном. У гробниці збереглися численні прикраси, а також, саркофаг із чистого золота з муміфікованим тілом фараона.

Печатки на дверях виявилися незайманими, що вселяло серйозні надії на можливість здійснення найбільшого археологічного відкриття століття. Картер і Карнарвон стали першими за три тисячоліття людьми, які спустилися в гробницю. Після тривалих розкопок 16 лютого 1923 р. Картер спустився в «Золотий чертог» – похоронну  камеру гробниці, де перебував сам саркофаг фараона.

Серед начиння та інших предметів, похованих з фараоном, було виявлено безліч зразків мистецтва Амарнского періоду.

Лорд Джордж Карнарвон, який фінансував розкопки, помер 5 квітня 1923 року в каїрському готелі «Континенталь» від запалення легенів, однак практично відразу виникли містифікації навколо його смерті. У наступні роки преса підігрівала чутки про «прокляття фараонів», яке нібито призвело до загибелі першовідкривачів гробниці, нараховуючи до 22 «жертв прокляття», 13 з яких безпосередньо були присутні при відкритті гробниці.

Однак факти свідчать про те, що докази «прокляття» були підтасовані для досягнення газетної сенсації: абсолютна більшість учасників експедиції Картера досягли похилого віку, а середня тривалість їхнього життя становила 74,4 р.

 

 

Дата і час

19 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9