Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
У місті Тулуза відкрили скульптуру Анни Київської
Название (сокращённое отображение): 
У Тулузі відкрили скульптуру княжни Анни Київської. Українське і французьке місто єднають давні партнерські стосунки, історія яких налічує чимало спільного

У французькому місті Тулуза відкрили скульптуру княжни Анни Київської. Участь у відкритті взяв перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, який перебуває у відрядженні.

«Цього знаменного дня Київський міський голова Віталій Кличко мені довірив високу місію представляти міську владу на відкритті у Тулузі скульптури Анни Київської. Скажу без перебільшення, Франція є не просто самобутньою, але й унікальною країною. Ми знаємо цю країну як одну з найбільших європейських держав, країну з потужною економікою, багатою культурою та прадавньою історією. Говорячи про добросусідські українсько-французькі відносини, які стали передумовою сьогоднішнього свята, ми надаємо особливо символічне значення сьогоднішньому святу, тому що Франція і Київська Русь писали спільні сторінки історії ще за часів, коли Європа тільки народжувалася. Адже саме доньці Київського князя Ярослава Мудрого – Анні Ярославні – долею судилося стати у 1049 році дружиною французького короля Генріха І і, будучи матір’ю малолітнього Філіппа І, – Королевою Франції», – сказав Микола Поворозник.
За його словами, Київ і Тулузу єднають давні партнерські стосунки, історія яких налічує чимало спільного. Небагато міст можуть похвалитися тим, що мають таку багатовікову історію.
«Дружні стосунки Києва і Тулузи мають багаторічний та сталий характер. Історія минулих років показує нам чудові приклади співробітництва у галузі культури, освіти і мистецтва. Перші ділові і культурні контакти між нашими містами були започатковані ще у 50-х роках минулого сторіччя, а 9 червня 1975 року в Києві була підписана Угода про дружні зв’язки між містами Київ і Тулуза. Протягом останніх років мали місце численні візити представників органів місцевої влади обох міст, спеціалістів у галузі охорони здоров’я, професорського складу вишів, діячів культури і мистецтв», – зазначив Микола Поворозник.
Під час заходу Микола Поворозник вручив медаль «Анна Київська, троянди і лаври» великому другу Києва – Уповноваженому муніципальному раднику мерії Тулузи Авіву Зонабенду.
Він наголосив на тому, що цей захід є символічним містком дружби, який єднає Київ і Тулузу, Україну і Францію.
«Від імені київської міської влади і всіх киян дозвольте висловити щиру подяку всім, хто доклав зусиль до реалізації цього проекту, за вагомий внесок у розбудову українсько-французьких відносин та задля єдності народів світу», – підсумував Микола Поворозник.
 

Дата і час

15 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9