Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
У місті Токмак завершився європейський тиждень кодування та фестиваль анімації «Равлик-фест»
Название (сокращённое отображение): 
Місто Токмак було відібране для проведення Фестивалю анімації «Равлик-фест». Протягом чотирьох днів проходили майстер-класи зі створення мультфільмів на теми захисту прав людини та дитини зокрема

За результатами конкурсного відбору заявок на отримання грантового фінансування заходів в рамках Європейського тижня кодування, місто Токмак було відібране для проведення Фестивалю анімації «Равлик-фест». Протягом чотирьох днів проходили майстер-класи зі створення мультфільмів на теми захисту прав людини та дитини зокрема.

Учасники віком від 8 до 24 років змогли взяти участь у безкоштовних майстернях, які відвідали майже 100 осіб. Приємно зазначити, що завдяки розповсюдженій інформації у місцевих ЗМІ, соціальних мережах та на порталі ГУРТ про проведення Європейського тижня кодування та Фестивалю анімації “Равлик-фест”, до майстерень долучилася група дітей із міста Молочанськ, що поблизу Токмака. Це означає, що мета, яку було зазначено у заявці на отримання фінансування, а саме “подолання нерівності в доступі до якісного дозвілля для дітей та молоді” - було досягнуто. Більше того, на майстернях були присутні діти з інвалідністю і жодних проблем у спілкуванні з дітьми-норма не виникало.

Фестиваль анімації об’єднав усіх - і дорослих, і дітей. Організатори майстерень ставили перед собою завдання долучити дітей та підлітків до сучасних технологій та кодування шляхом найрозповсюдженішого гаджета - смартфона. Діти побачили, що телефон - це не тільки розмови та соціальні мережі, це й ще засіб привернення уваги дорослих до їхніх прав, проблем та конфліктних ситуацій. 

Створення, навіть маленької анімації, дуже складний процес. Особливо, коли анімації на тему “Захист прав людини”. Проте і малеча, і підлітки усі впоралися з цим завданням. Більше того - старші діти допомагали молодшим, затримувалися після майстер-класів, щоб допомогти тим, хто не встигає. Це було зворушливо та незабутньо! І хто після цього скаже, що світ технологій та кодування - бездушний та беземоційний?

“Програмування - це професія майбутнього. А за допомогою мультфільмів ми змогли показати наймолодшим учасникам та підліткам, на скільки ця професія і процес загалом можуть бути цікавими та захоплюючими. Новітні технології - це той спосіб та можливості для розвитку, який може використатися малими та середніми містами України”, - вважає директорка Фестивалю анімації “Равлик-фест” Алла Мельничук.

“Фестиваль анімації “Равлик-фест” в рамках Європейського тижня кодування привернув неабияку увагу всього міста. Ми не очікували такого ефекту, дітям настільки сподобалося, що ми тепер шукаємо можливості для продовження подібних майстерень. Ми вражені тим, що до Токмаку приїхали діти з Молочанська. Самі ж тренери були із Бердянська. Це означає, що Європейський тиждень кодування об’єднав міста Запорізької області і навколо нових технологій, і навколо проблем прав дітей, прав людини та їх захисту”, - додає радниця міського голови з питань інвестицій та міжнародної діяльності, кураторка заходів у місті Токмак Наталя Криворучко.

“Як мер міста я часто буваю у відрядженнях та ділових поїздках. Був вражений тим, як місто Львів розвиває IT-кластер на своїй території. Хто зна, може й Токмак колись прийде до цього у своємо розвитку? У нашому місті вперше пройшов Європейський тиждень кодування. Це сталося завдяки проекту Meet and Code, компанії SAP. Я був присутнім на презентації відзнятих та змонтованих анімацій та особисто вручав Сертифікати учасникам. Я був настільки вражений тими темами, що піднімали діти у своїх мультфільмах, що бракувало слів. Я вважаю, що такі заходи по організації дозвілля - сучасні, прогресивні, актуальні. Треба їх продовжувати”, - коментує міський голова Ігор Котелевський.

 

 

Дата і час

19 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9