Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
У Мінкульті відзвітували про збереження культурних цінностей церквами
Название (сокращённое отображение): 
Усі культурні цінності, передані у тимчасове користування релігійним громадам, на сьогодні залишаються на місці. Питання вивезення культурних цінностей за кордон, зокрема й майна релігійних громад, контролюється Державною прикордонною службою

Усі культурні цінності, які перебувають у віданні Міністерства культури і передані у тимчасове користування релігійним громадам, на сьогодні залишаються на місці. Про це повідомила перший заступник міністра культури Світлана Фоменко на прес-конференції.

“До нас надійшло депутатське звернення народного депутата України Шухевича з передосторогою того, що в нього є факти щодо вивезення українських культурних цінностей за кордон Українською православною церквою Московського патріархату. Тому наші музеї заповідники отримали доручення від Міністерства культури щодо перевірки тих культурних цінностей, які належать до державних фондів і належать цим заповідникам”, — зазначила заступник міністра.
За її словами, питання вивезення культурних цінностей за кордон, зокрема й майна релігійних громад, контролюється Державною прикордонною службою, яка перевіряє, чи має такий об’єкт свідоцтво на вивезення й інші документи. У той же час, за її словами, є перелік об’єктів, які не підлягають вивезенню.
При цьому заступник міністра культури Тамара Мазур додала, що мова йде про приблизно 155 культурних цінностей, які є у віданні Мінкульту, однак наразі передані у користування церковним громадам.
“Станом на сьогодні ця робота проведена. Вона проводиться постійно, але після звернення народного депутата Шухевича, ми ще раз перевірили, чи все на місцях. Дійсно, всі ті культурні цінності — їх понад 150, — які передавалися музеями і заповідниками підпорядкування Міністерства культури в користування релігійним громадам, на сьогоднішній день на місці”, — зазначила заступник міністра.
При цьому вона додала, що Мінкульт не планував і не може планувати загальну інвентаризацію всіх культурних цінностей, які є в користуванні всіх релігійних громад — відомство лише контролює зберігання тих об’єктів культурної спадщини, які знаходяться у його відомстві і були передані із музеїв і заповідників релігійним громадам у тимчасове користування.
 

Дата і час

22 січня 2019 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9