Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
У м. Острог відкрили арт-простір "Культурний барбакан"
Название (сокращённое отображение): 
У м. Острог Рівненської області урочисто відкрили арт-простір «Культурний барбакан». Подія розпочалась театралізованим дійством на території пам’ятки архітектури - Татарської надбрамної вежі

 У рамках проекту Міністерства культури України «Малі міста – великі враження» у м. Острог Рівненської області урочисто відкрили арт-простір «Культурний барбакан». Подія розпочалась театралізованим дійством на території пам’ятки архітектури національного значення другої половини XV-початку XVI ст. – Татарської надбрамної вежі.

Завдяки проекту «Культурний барбакан» зруйновані стіни вежі зміцнили за допомогою металевих конструкцій, які візуально відтворюють первинний вигляд споруди та дозволять в подальшому проводити тут різноформатні мистецькі заходи. Автор ідеї - аспірант Національного університету «Острозька академія», працівник музею історії НаУОА Андрій Брижук. Також до реалізації проекту активно долучилися начальник відділу культури та туризму виконкому Острозької міської ради Ольга Лозюк, заступник острозького міського голови Оксана Ситницька, архітектор-реставратор, депутат Острозької міської ради Григорій Аршинов, співробітники Острозького державного історико-культурного заповідника.

Головною культурною подією «Культурного барбакану» став фестиваль «Від бароко до року», де з концертною програмою виступила «Піккардійська терція», звучала барокова музика і відомі рок-хіти у виконанні рівненського симфонічного рок-оркестру «BRЕVIS», Musica Antiqua Leopolis Consort, а всі присутні могли повчитися танцювати середньовічні танці.

Також до уваги численних відвідувачів фестивалю були запропоновані тематичні фотозони та фудкорти, майстер-класи, ярмарок майстрів, презентації та автограф-сесії. А кількома тижнями раніше відбувся пленер місцевих художників, і під час фестивалю було відкрито виставку їхніх робіт, присвячених оновленій Татарській вежі.

Крім того, 50 острозьких школярів встановили рекорд, виголосивши гасло фестивалю «На варті культури!» різними мовами. Рекорд зафіксували у Книзі рекордів України і присвятили його відомому історику, письменнику та перекладачу, випускнику Острозької гімназії Агатангелу Кримському, який володів майже сімдесятьма мовами.

Використання арт-простору «Культурний барбакан» у Татарській вежі планується і в подальшому, зокрема як галереї для художніх і мистецьких виставок, глядацької зали для театральних і кінопоказів, простору для творчого спілкування і втілення креативних ідей.

Нагадаємо, «Культурний барбакан» - один з 8 переможців проекту Міністерства культури України «Малі міста - великі враження», який має на меті формування іміджу територій, підтримку культурної спадщини та її інтеграцію у життя громади, що в свою чергу сприятиме розвитку інвестиційної привабливості регіонів.

 

 

Дата і час

12 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9