Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
У Львові пройде Lviv Bandur Fest 2018
Название (сокращённое отображение): 
7 листопада у Львові стартує II Фестиваль сучасної бандури Lviv Bandur Fest 2018. Це — музично-освітньо-просвітницький захід, що об’єднує музикантів, які грають на бандурі у різних стилях, і створює платформу для обміну досвідом та освіти молодих бандуристів

Із 7 до 11 листопада у Львові проходитиме II Фестиваль сучасної бандури Lviv Bandur Fest 2018.

«Такі проекти не є одноразовими: вони залишають за собою результат, — зазначає директорка департаменту розвитку ЛМР Наталія Бунда. — Кожен інструмент по-своєму промовляє до слухача, але саме бандура має унікальний місток, який іде до серця. Я дуже рада, що вже вдруге відбувається Lviv Bandur Fest, і я бажаю, щоб ми святкували 5-й, а потім і 10-й, ювілей. І це буде свідчити про те, що такі фестивалі цікаві людям, буде потреба в такій музиці».
Фестиваль Lviv Bandur Fest — це музично-освітньо-просвітницький захід, що об’єднує музикантів, які грають на бандурі у різних стилях (етно, рок, класика, джаз, експериментальна музика, естрадна музика), і створює платформу для обміну досвідом та освіти молодих бандуристів.
«Цим фестивалем я хотіла сколихнути українську публіку і змістити образ бандури в свідомості людей. Слухачі вже почали усвідомлювати, що бандура — це цілком сучасний, а не традиційний, інструмент. Проте, коли спитаєте про неї в кого-небудь, навіть у музикантів, які не є бандуристами, то вони матимуть досить стереотипне уявлення. Я вже не кажу про людей, які далекі від музики. В Україні є повага до образу бандури, але не до самого інструменту. Бо повага — це значить обізнаність, цікавість, активність. А в нас бандуру люблять пасивно — тобто кажуть, що люблять, але ходять на інші концерти», — каже арт-директорка Lviv Bandur Fest Анастасія Войтюк.
Цього року для проведення фестивалю сучасної бандури організатори обрали кілька основних локацій: Львівська національна філармонія, Львівський академічний обласний театр ляльок, Львівський кіноцентр (Lviv Film Center), кінопалац «Коперник», Дім Франка, MolodoZeleno.
«Родзинкою фестивалю буде унікальне бандурно-барабанне шоу у Львівській філармонії, 9 листопада, о 19.00 год. Учасниками будуть відомі бандуристи: засновники фестивалю сучасної бандури гурт TROYE ZILLIA презентуватиме на концерті свій новий альбом у стилі world music під назвою „Flora & Fauna“. Також на концерті гратимуть найкрутіші групи та виконавці, а це — київський гурт KRUTЬ із солісткою Марина Круть, що є фіналісткою телевізійного шоу Х-фактор, Роман Гриньків та проект БандураПро, до слова, Роман Гриньків грав із відомими світовими музикантами, такими як Ель Ді Меола, Боббі Макферрін та ін.; Тарас Яницький презентує бандуру у супроводі ірландського барабану. Спеціальний зірковий гість — співак, теле- та радіоведучий Тарас Гаврик виконає улюблені пісні під супровід бандури. А ведучою концерту буде Любов Ступчук — тележурналістка, ведуча музичних новин», — додають організатори.
Концерт сучасних бандургуртів у рамках Lviv Bandur Fest відбудеться 10 листопада, о 19.30 год, у Lviv Film Center (вул. Володимира Великого 14А). 7 гуртів зі Львова та України демонструватимуть бандуру, яка може бути надзвичайно різною і грати у стилях: рок, інді, поп, фолк (Moreli band (Львів), LiveN (Чернігів), Riverland (Дніпро), BanduraMen (Київ), Три кроки в ніч (Львів), Барви Львова (Львів), Елегія струн (Тернопіль).
Повернення до традицій, віднайдення власного «коріння» музичними засобами — на концерті «Back to the roots» виконавців на старосвітських бандурах та кобзах (Андрій Сілецький, Тарас Силенко, Сергій Нечипоренко, Едуард Драч, Тетяна Никитюк) у Львівському театрі ляльок 10 листопада о 16.30 год, а 11 листопада об 11.30 год кобзарі та бандуристи зіграють концерт у храмі бл. Климентія Шептицького, вул. Кривоноса, 1.
Унікальна нагода втрапити на концерт-презентацію авторських нотних збірок для бандури від відомих бандуристів зі всієї України, за участю Оксани Герасименко, Марини Круть, Ярослава Джуся, Георгія Матвіїва, Анастасії Войтюк, Наталії Курило — 11 листопада о 18.30 год у Львівському театрі ляльок.
Під час Lviv Bandur Fest бандуру можна бути не лише почути, а й повправлятись у грі на ній. Організатори підготували окрему програму майстер-класів. Буде все — від базових прийомів гри на бандурі до прийомів новітніх; від праці на сцені з бандурою харківською до особливостей застосування бандури електроакустичної.
Ведучими фестивалю будуть відомі бандуристи — Оксана Герасименко, Тарас Лазуркевич, Ярослав Джусь, Георгій Матвіїв, Марина Круть, Анастасія Войтюк, Софія Аль-Хадіді, Юлія Васюк та Марина Залізняк, Марічка Кошелінська, Дмитро Губ`як.
Завершиться фестиваль відкритою вечіркою BANDURA MIX — де відомі львівські бітмейкери та діджеї із Vedel school зіграють разом з бандуристами у MolodoZeleno.
 

Дата і час

22 січня 2019 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9