Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
У Києві відкрився наймасштабніший книжковий фестиваль країни
Название (сокращённое отображение): 
У Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» відкрився VІI Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал». Цьогорічними основними фокус-темами є «Сміх. Страх. Сила»

У Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» відбулася урочиста церемонія відкриття VІI-го Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Почесними гостями відкриття книжкового фестивалю стали  Міністр культури України Євген Нищук, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, директорка Goethe-Institut в Україні Беате Кьолер,  заступник директор місії Посольства Сполучених Штатів Америки Джордж Кент.

Генеральна директорка Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» Олеся Островська-Люта, відкриваючи «Книжковий Арсенал», зазначила, що цьогорічними основними  фокус-темами  є «Сміх. Страх. Сила».

«Сміх.Страх.Сила» –  навколо цих фокус-тем об’єднуються вистави, перформанси, виставки, дискусії та інші події, що досліджуватимуть роль сміху в житті та мистецтві, в політиці та інтернеті, в минулому та теперішньому, в українській реальності та інших країнах. Тисячі новинок, які вийшли в українських видавництвах – це фантастично, те, що відбувається з видавничим ринком – одна з гарних  новин вітчизняної культурної галузі. Я дякую усім видавцям, які підготували новинки  і беруть участь у цьогорічному Книжковому Арсеналі», - наголосила  Олеся  Островська-Люта.

«Для нас Книжковий Арсенал – можливість представити наших національних авторів в українському перекладі. Я дуже рада, що на цьогорічному книжковому фестивалі будуть вшановувати відомих авторів. Також для нас є важливою тема співпраці Книжкового Арсеналу з книжковими виставками та фестивалями Європи - Бірмінгемським літературним фестивалем, Франкфуртським книжковим ярмарком та іншими», - розповідає про свої враження  від Книжкового Арсеналу директорка Goethe-Institut в Україні Беате Кьолер.

«На великій кількості панельних дискусій ми матимемо багато можливостей вести європейський діалог  про людські цінності,  актуальну політичну ситуацію, зокрема про  перспективи нашого спільного європейського майбутнього».

Заступник директора місії Посольства Сполучених Штатів Америки Джордж Кент розповів  про співпрацю з книжковим  фестивалем та цікаві новинки американських авторів, які будуть представлені на форумі.

«Ми багато співпрацюємо з Книжковим Арсеналом і цьогоріч наша співпраця представлена  фантастичною  командою американських письменників, які особисто  презентують тут свої твори. Зокрема, ми дуже раді, що на Книжковому Арсеналі виступить відомий американський журналіст Девід Саттер. Він  презентує найкраще, що є в американській культурі і літературі»,  - розповідає Джордж Кент.

VII Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» працюватиме з 17 по 21 травня у Мистецькому Арсеналі. Книжковий форум об’єднує літературу й мистецтво, представить новинки понад 150 видавництв, Секцію ілюстраторів, а також численні авторські, тематичні програми та спецпроекти, сформовані кураторською командою проекту спеціально запрошених незалежних молодих критиків, культурних менеджерів та відомих письменників. На цей час Мистецький Арсенал стане площадкою для взаємодії між культурними центрами, бібліотеками, літературними фестивалями, музеями та бібліотеками.

Книжковий Арсенал 2017 робить особливий акцент на кураторській складовій. До програми  подій потрапили лише найкращі заходи, у тому числі  з'явилися нові, авторські проекти. Це серія публічних інтерв'ю Оксани Забужко з її спеціальної програми «Розкажи мені про мене», літературний лекторій під кураторством Євгена Стасіневича, програма Ірини Славинської «Я — Інший в дзеркалі», в якій філософську, психологічну та соціальну дихотомію «свій-чужий» будуть розглядати крізь літературне скло.

До уваги відвідувачів також представлені спецпроект «Редакторський кабінет Еллана-Блакитного», майданчик «Українська візуальна книга» під керівництвом Павла Гудімова та Діани Клочко, діятиме сцена «Нон-фікшн», яка відкрита для переговорів, презентацій нон-фікшн-літератури та зустрічей з соціально активними підприємцями. Також цього року Книжковий Арсенал запрошує в гості британську делегацію з Бірмінгемського літературного фестивалю, у рамках спецпрограми запрошені куратори проведуть серію перформансів, освітніх і дослідницьких подій.

І звичайно, книжковий ярмарок та насичена програма зустрічей, дискусій, концертів, вистав, майстер-класів, театральних читань, конкурсу книжкового дизайну та інших експериментальних форматів.

 

 

Дата і час

23 травня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9