Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
У Києві відбулася конференція до 80-річчя В'ячеслава Чорновола
Название (сокращённое отображение): 
У 80-ту річницю з дня народження В'ячеслава Чорновола в Києві пройшла IV науково-практична конференція «Чорноволівські читання: візія майбутнього України», що зібрала науковців з Івано-Франківська, Одеси, Кременчука, Тернополя, Миколаєва

IV науково-практична конференція «Чорноволівські читання: візія майбутнього України» пройшла в Києві 24 грудня, у 80-ту річницю з дня народження В'ячеслава Чорновола.

Науковий форум цьогоріч зібрав науковців з Івано-Франківська, Одеси, Кременчука, Тернополя, Миколаєва, Києва, Ужгорода, Львова, Маріуполя тощо. Історики торкнулися питань правозахисної діяльності Чорновола у 1960–1970-х рр., його взаємин з Валентиною Мороз, політичної діяльності у 1987-1988 рр. у контексті кризи дисидентського руху, передбачення В.Чорноволом російсько-української війни, трактування історії України в його епістолярній спадщині та внеску В’ячеслава Максимовича у відновлення української державності та багато іншого.

Під час відкриття конференції заступник голови Українського інституту національної пам'яті Володимир Тиліщак наголосив, що в сучасних умовах, коли держава переосмислює минуле і остаточно долає наслідки тоталітаризму, надзвичайно важливим є досвід тих, хто розпочинав ці зміни на початку незалежності, тих хто виборював свободу.

“В’ячеслав Чорновіл з когорти тих постатей, що виборювали свободу, що закладали майбутнє України. І їхній досвід, їхні ідеї є надзвичайно важливими сьогодні. Нам необхідно їх осмислювати і враховувати”, - підкреслив В. Тиліщак.

Нагадаємо, що 1 грудня Президент України Петро Порошенко підписав Указ про відзначення 80-ї річниці з дня народження В'ячеслава Чорновола на державному рівні, яким передбачено проведення наукових конференцій, меморіальних та інших заходів. 

Довідково. IV всеукраїнська наукова конференція "Чорноволівські читання" відбулася за ініціативи політичної партії “Народний Рух” України  за підтримки Українського інституту національної пам'яті та Науково-дослідного інституту українознавства.

 

 

Дата і час

20 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9