Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
У Києві презентують «Єгупець-27»
Название (сокращённое отображение): 
Презентація нового числа альманаху «Єгупець», виданого за співпраці Центру Юдаїки та видавництва «Дух і Літера», відбудеться 19 квітня у Києві. Редакційна колегія представить найцікавіше у напрямках прози, мемуаристики, публіцистики та мистецтва

19 квітня, о 19.00 відбудеться презентація нового числа альманаху «Єгупець», виданого за співпраці Центру Юдаїки та видавництва «Дух і Літера».

«Єгупець» - щорічний альманах художньої літератури та публіцистики, що висвітлює різні аспекти єврейського життя в Україні й поза її межами. На презентації 27-ого видання, редакційна колегія представить найцікавіше у напрямках прози, мемуаристики, публіцистики та мистецтва, та розповість детальніше чому були обрані саме ці тексти та теми.

27-е число альманаху «Єгупець» відкривається текстом виступу Йосифа Зісельса на круглому столі Українсько-єврейської зустрічі у Покантіко, США у 2017 році - «Українські та єврейські дисиденти: від спільної боротьби до самореалізації в національних державах». Розділ «Проза» містить оповідання Михайла Короля, Фрідріха Горенштейна, Олени Стяжкіної. У цьому ж розділі представлені роботи шкіл перекладів Центру юдаїки: тут читач може ознайомитися з новими, раніш не публікованими перекладами творів сучасних івритомовних авторів – Аймана Сиксека, Сайєда Кашуа, Ефраїма Кішон, – та «батьків» їдишської класики – Іцхока Лейбуша Переца та Шолом-Алейхема. Рубрика «Поезія» представлена віршами вже знайомої постійним читачам «Єгупця» Інни Лісової та прем’єрними поетичними добірками Катерини Сінченко, Ії Ківи та Ані Хромової, що переклала з івриту поезії Єгуди Аміхая. Розділ «Критика та публіцистика» починається роздумами філософа Володимира Біблера про культуру й освіту, продовжується вибраними інтерв’ю з другого тому «Майдан. Свідчення» та закривається оглядом заходів, що проходили в Києві до 75-ї річниці трагедії в Бабиному Яру.

Рубрика «Мемуаристика» містить видрукувані російською мемуари Катерини Рапай – «Двойная экспозиция», а також спогади Романа Корогодського про Юхима Левіна. Рубрика «Наші публікації» ознайомить читача з унікальним репортажем Матвія Талалаєвського, зробленого ним під час звільнення Освенціма, а також із вперше перекладеними українською  роботами Іцхока Ґур-Ар’є, присвяченими дослідженням і життю Семена Анського, прокоментованими Наталією Риндюк. Розділ «Мистецтво» у цьому числі альманаху присвячений п’єсам Шолом-Алейхема на сцені Київського ГОСЕТу, про що пише дослідниця історії єврейського театру в Києві Ірина Мелешкіна, а також єврейським виставкам і колекціям у музеях СРСР у період з 1919-1941, з якими читача знайомить Марина Щербакова. Завершують номер некрологи пам’яті  художника Вадима-Костянтина Ігнатова та композитора Вадима Храпачова. На першій та на останній сторінках обкладинки, а також у кінці альманаху після змісту представлені репродукції картин Вадима-Костянтина Ігнатова.

Учасники: Олена Стяжкіна, Наталія Риндюк, Олександра Уралова. 

Модератор: Олександр Фінберг.

Дата та час: 19.04.18 - 19:00

Місце: Магістерська програма з юдаїки в НаУКМА, Кафедра історії, вул. Волоська 8/5.

 

Дата і час

19 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9