Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
У Києві більше сотні недержавних театрів – Гільдія незалежних театрів України
Название (сокращённое отображение): 
У Києві кількість незалежних театрів втричі більша за кількість державних – 28 та 103 відповідно. Більшість із них об’єднуються у Гільдію – майданчик для співробітництва, моніторингу та комунікації недержавних театрів

 Незалежні театри України об’єднуються у Гільдію – майданчик для співробітництва, моніторингу та комунікації недержавних театрів. За офіційними даними, лише у столиці кількість незалежних театрів втричі більша за кількість державних – 28 та 103 відповідно. Про це розповіла Ярослава Кравченко, голова Гільдії, засновниця Дикого театру і Сцени 6, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

«Ініціатори цього незалежного руху – це люди, які хочуть залишатися в Україні, хочуть розвивати українське театральне мистецтво, і не бачать свій вихід як побігти десь за кордон, як роблять зараз кращі українські активи. Ми хочемо працювати тут, а для цього потрібно створити умови», – наголосила Ярослава Кравченко.

Серед основних напрямків діяльності Гільдії – створення комунікаційної платформи, аудит недержавних театрів, створення дискусійного клубу тощо. Важливою є також комунікація державних та недержавних театрів, наголосила член Ради Гільдії, менеджер культури ГО «Культурна Асамблея» Олена Салата. «Представники незалежної сцени хочуть спілкуватися з державним театром і хочуть бути представлені на майданчиках державного театру. І, власне, представники державних театрів говорять про те, що вони згодні на це – вони згодні бачити незалежний театр у себе на сцені», – підкреслила Олена Салата.

Серед інших стратегічних планів Гільдії – покращення законодавчої бази. На сьогодні незалежні театри оформлені по-різному – як ФОП, як ГО. Деякі театри взагалі ніяк не оформлені. Згідно з діючим Законом України «Про театри та театральну справу», така діяльність є некомерційною. «Проте майже всі театри, зокрема, державні, працюють як прибуткові підприємства та сплачують усі податки. Ми наполягаємо на тому, що театри мають мати окремий організаційно-правовий статус – театр. Ми будемо ініціювати внесення змін до закону», – наголосила Інна Гончарова, член Ради Гільдії.

 

Дата і час

21 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9