Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Сумський обласний театр драми та музичної комедії імені М.С.Щепкіна
Название (сокращённое отображение): 
Сумський обласний театр драми та музичної комедії імені М.С.Щепкіна

Sumy_dram_teatrСумський обласний театр драми та музичної комедії імені М. С. Щепкіна — обласний драматичний театр у містіСумах, головна театральна сцена області.

Сумський обласний театр драми та музичної комедії імені М. С. Щепкіна міститься у спеціально зведеній функціональній будівлі (1980, арх. С. П. Сліпець) і розташований у центрі міста за адресою: пл. Театральна, 1, м. Суми, Україна.

Зал для глядачів розрахований на 950 місць. Головна прикраса фойє — порцелянове панно «Птахи щастя», виконане художниками Сумського фарфорового заводу, котрий існує в Сумах з 1965 року.

Директор театру — заслужений діяч мистецтв України Микола Михайлович Юдін, художній керівник — заслужений артист України Олександр Ігорович Рибчинський.

Сумський театр драми та музичної комедії був заснований у Лубнах 1933 року на базі Харківського пересувного робітничо-колгоспного театру.

В 1939 році, разом зі створенням Сумської області театр було переведено до Сум. Він розпочав роботу в приміщенні колишнього театру Д. М. Корепанова. Тоді ж на пропозицію тодішнього головного режисера Доміана Івановича Козачківського театру присвоєне ім'я великого російського актора Михайла Семеновича Щепкіна. Відтак, театр дістав назвуСумський український музично-драматичний театр ім. М. С. Щепкіна.

В роки Великої вітчизянної війни театр виступав у містах Чкаловської (тепер Оренбурзької) області Бугуруслані, Бузулуку та інших.

1944 року творчий колектив повернувся до Сум.

У 1980 році «щепкінці» отримали нове сучасне приміщення, й відтоді театр носить назву Сумський обласний театр драми та музичної комедії імені М. С. Щепкіна.

1989 року на майдані перед будівлею театру встановлений пам'ятник Михайлові Щепкіну (ск. Анатолій Смілий, м. Бєлгород),Російська федерація.

На даний час (2011 р.) у театральному колективі задіяні близько 240 осіб, серед яких Народні артисти України:М.Ластовецький та Є.Серебрякова, заслужені артисти України: І.Левенець, О.Зарицька, С.Корінний, В.Берелет.

Сумський театр драми і музичної комедії ім. Щепкіна існує в театральному просторі 70 років, має глибоке коріння і прекрасні театральні традиції.

Основою репертуару Сумського обласного театру драми та музичної комедії імені М. С. Щепкіна складають твори української класики:

 • «Благі наміри» А.Чехов (О.Рибчинський)
 • «Витівки Хануми» Г.Канчелі (О.Рибчинський)
 • «Вовчиха» О.Ананьєв (Ю.Береза)
 • «Гра в кохання» І.Жаміак (Г.Кобець)
 • «Дочки-матери» О.Мардань (П.Рибчинський)
 • «Дядя Ваня» А.Чехов (О.Рибчинський)
 • «За двома зайцями» М.Старицький (В.Савінов)
 • «Конотопська відьма» Б.Жолдак (В.Бурий)
 • «Летюча миша» Й.Штраус (О.Рибчинський)
 • «Майська ніч» М.Лисенко (О.Рибчинський)
 • «Моя Парижанка» Р.Ламуре (Г. Кобець)
 • «Назар Стодоля» Т.Шевченко (О.Рибчинський)
 • «Наталка Полтавка» М. Лисенко (О.Рибчинський)
 • «Нічні дебати» Р.Куні (О.Рибчинський)
 • «Остання жінка сеньйора Хуана» Л.Жуховицький (О.Рибчинський)
 • «Прекрасная Елена» Ж.Оффенбах (О.Рибчинський)
 • «Ревізор» М.Гоголь (О.Рибчинський)
 • «Сужена не огужена» О.Пчілка (О.Рибчинський)
 • «У неділю рано зілля копала» О.Кобилянська (О.Рибчинський)
 • «Яремина любов» О.Анісімов (С.Корінний)

У репертуарі театру гармонійно співіснують проекти, які задовольнять будь-які смаки і доступні багатьом поколінням глядачів — крім української класики, представлена також світова («Циганський барон» Йоганна Штауса) і російська (трагедія «Отруєна туніка» Миколи Гумільова), крім того зразки сучасної драматургії: сцени з англійського життя очима француженки «Кінь в непритомності» Франсуази Саган, трагікомедія «Любов на трьох» А. Шизгала, трагікомедія «Герцог Гонзаго» Н. Іорданова, трагікомедія «Будинок божевільних» Е. Скарпетті, а також розважальні і опереткові шоу-програми «Ніч в маскараді», «Міленіум», вечір оперети «В обіймах пані оперети».

У приміщенні Сумського театру драми і музкомедії відбуваються загальноміські заходи, а також заходи, присвячені відзначенню державних, професійних і неофіційних свят.

При театрі імені Щепкіна працює театр класичного танцю «Престиж» під керівництвом соліста балету І. Шабельської.

Колектив театру тісно співпрацює з сумськими ЗМІ, за допомогою яких постійно освітлює театральне життя, творчі зустрічі з акторами і керівництвом театру.

Адреса:

40030, м. Суми,

Театральна площа, 1

Телефон:

(0542) 22-20-57, 22-54-14, 22-52-53

http://teatr.sumy.ua

 

Дата і час

21 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9