Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Стейнвеївська механіка: шедевр інженерної думки
Название (сокращённое отображение): 
Стейнвеївська механіка: шедевр інженерної думки

1932 року легендарний піаніст Йосиф Гофман, який відзначав фортепіано Steinway за "екстраординарну досконалість механіки", завітавши до Стейнвей-Голлу, запитав: "Чи можна зробити механіку ще чутливішою, швидшою та з іще кращою віддачею?"
("Нова прискорена механіка Steinway", Presto-Times, листопад-грудень 1934 р.).
Це стало новим викликом для компанії Steinway & Sons у створенні "найслухнянішого" фортепіано у світі.Фредерік Вієтор, правнук Теодора Стейнвея, втілив у життя побажання Гофмана, створивши Прискорену механіку Стейнвей (Steinway Accelerated Action®). Новий принцип ґрунтується на швидшій реакції механіки у відповідь на дотик до клавіші. Сьогодні цей винахід збережений у всіх фортепіано Steinway & Sons.
Лабораторні дослідження довели, що клавіші інструментів Steinway реагують на дотик виконавця на 13% швидше, ніж у інших виробників. Технологія, що забезпечує таку швидку віддачу, гарантує ще й чутливість клавіатури – особливість, яку оцінить навіть початківець. 
Елементи конструкції Стейнвеївської механіки 
1) Балансувальна рейка клавіш
 Це заокруглена, покрита фетром частина механіки, що виготовлена з клена й слугує точкою опори для балансування на ній клавіші. Лише Steinway використовує заокруглену форму поверхні рейки, інші виробники застосовують пласкі рейки.Чому саме заокруглена форма?
Варіант 1: Уявіть, що Ви розмістили на пласкій поверхні фортепіанної лави довгу планку таким чином, щоб вона балансувала, не торкаючись кінцями підлоги. Якщо Ви покладете руку на один кінець планки і злегка натиснете, спочатку вона трішки зігнеться, проте інший кінець не рухатиметься. Якщо ж Ви натиснете сильніше, інший кінець підніметься, але лише ціною додаткових зусиль.
Варіант 2: Тепер уявіть таку саму ситуацію, проте із заокругленою поверхнею лави замість пласкої. У цьому випадку планка рухатиметься легше, а найменше натискання на один кінець змусить інший кінець підніматися миттєво. Проте збалансувати планку на заокругленій поверхні значно складніше.
Цей принцип втілений у механіці інструментів Steinway. Перевагою є те, що клавіші рухаються без тертя по заокруглених балансувальних рейках, і саме це дозволяє отримати найкращу віддачу. Однак забезпечити такий результат може тільки ручна робота досвідчених майстрів.

Оригінальний малюнок патенту від 13 жовтня 1931 року. Фігура № 2р - детальний вигляд балансувальної рейки.

2) Зважування клавіш
Другим важливим фактором є зважування клавіш: металеві тягарці, що знаходяться всередині кожної клавіші, змушують їх швидше повертатися у вихідне положення.
Тож чому кожен з виробників фортепіано не використовує такі можливості? Відповідь є – це Час. Кожна клавіша у фортепіано Steinway зважується індивідуально, що потребує багато часу, а чутливість балансувальної рейки ускладнює процес регулювання майстрами інших частин механіки.
Steinway & Sons, звичайно ж, дотримується традиції, яка забезпечує виготовлення найдосконаліших фортепіано у світі: "Якість! І жодних компромісів".

Оригінальний малюнок патенту від 13 жовтня 1931 року.

Інформацію надано сайтом www.steinway.com.ua


 

Дата і час

16 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9