Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Шевченко і блокбастер
Название (сокращённое отображение): 
В Україні підбито конкурс кіносценаріїв до ювілею Шевченка

6 березня 2012 р. в Національному музеї імені Тараса Шевченка відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу кінопроектів, присвячених до двохсотліття від дня народження видатного  українського письменника –  «Шевченко 200».  Головним ініціатором та спонсором дійства виступає благодійна організація «Велика родина».  Від початку конкурсу, а саме з 13 вересня 2011 року до перегляду було представлено 29 сценарних розробок, з яких лідерство отримала робота Олександра Денисенка, під назвою «Прощання з пустелею», яка отримала одноголосні одинадцять «за». Переможцю буде наданий головний приз у розмірі 120 тис. гривень. Про деякі деталі даної церемонії та конкурсу з нами поділився один із членів журі – директор кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі.

? Пане Андрію, Ваші враження від проходження церемонії нагородження, і від самого конкурсу в цілому?

? Ви знаєте, вражень дуже багато. По-перше, це перша подібна ініціатива від фонду «Велика родина». А по-друге, це цікавий досвід приватної ініціативи, здебільшого мова йде про державну підтримку, а тут організаторами виступає незалежна інституція. Це надзвичайно мене вразило. Тема Шевченка є дуже цікавою. Ще з радянських часів його образ став іконою, проте тільки революціонера, борця проти кріпацтва, соціальної несправедливості тощо. Звісно, це нав’язана історія. Саме тому мене як члена журі трішки лякала ця постать, адже знову Шевченко може заговорити мовою шкільного підручника, стати пам’ятником в дусі соцреалізму. Чесно кажучи, ми вже зачекалися «живого» Шевченка, який приверне до себе увагу. Приємно, що на конкурс подалося багато сценаристів. Оцінюючи сценарії, ми дуже дискутували із журі. Думали, як допомогти,  і як втілити проект за західними традиціями. Попереду ще дуже багато роботи, адже нині ми стали свідками лише конструкцій сценарію, який обов’язково повинен оформитися й авторським баченням.

? Українцям пообіцяли справжній блокбастер, чи не зарано говорити про такі можливості українського кінематографу?

? Я поки не бачу ніякого блокбастера. І взагалі, що це таке блокбастер? Це те, за що голосує глядач. Іноді ми бачимо, що це масове кіно, яке висвітлює щось дійсно важливе. Як ось, наприклад, польська стрічка «Вогнем і мечем». Наш український глядач не потребує блокбастера як паровоза, який потягне за собою його зацікавленість. Так що ні, я не бачу тут ніякого блокбастера. Це має бути романтична історія, яка побудована на реальних подіях. Адже Шевченко мало писав, однак він майже завжди малював. Ця історія Шевченка може стати затребуваною не лише українськими глядачами, а й за кордоном.

? Досить багато пересічних українців мають брак довіри до українських режисерів. Чи зможе цей проект одержати кредит довіри в українському суспільстві?

? Що я можу сказати? Дійсний результат ми з Вами лише самі зможемо скоро побачити. Бо на рівні цього проекту, ми поки можемо робити передбачення, а не фінальні висновки. Адже не відомо, який відгукнеться глядач про цю стрічку. Коли ми йдемо в кіно, то щось сприймаємо головою, а щось серцем. Але найкраще те, коли і перше, і друге поєднується між собою, коли з’являються нові думки, та коли ти відчуваєш чудовий емоційний сплеск.

Ольга Опанасюк 

 

Дата і час

16 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9