Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Рівненський обласний академічний український музично-драматичний театр
Название (сокращённое отображение): 
Рівненський обласний академічний український музично-драматичний театр

Rivne_dram_teatrРівненський обласний український музично-драматичний  театр організовано у лютому 1940 року. Творче життя театр ознаменував виставою «Любов Ярова» К.Треньова. Згодом колектив здійснює постановки вистав «Гроза» О.Островського, «На Вкраїні  милій» І.Чабаненка та інші.

З початком війни у червні 1941 року театр припинив свою роботу. Більшість акторів змушені  були залишити місто, деяких гітлерівці розстріляли, а частина під керівництвом режисера Анатолія Демо-Довгопільського  працювали у створеному німецькими властями драматичному театрі. Було поставлено ряд вистав української класики. Влітку 1943 року А.Демо-Довгопільського арештували і в жовтні цього ж року розстріляли. Втративши лідера, театр став занепадає. Остання його вистава воєнних років, «Назар Стодоля» Т.Шевченка, відбулася 31 січня 1944 року.
У червні 1944 року театр відновлює свою роботу. Для творчого посилення трупи  залучають акторів Мелітопольського драматичного театру, евакуйованого  з міста Уфи. Новий театральний  сезон відкрився 1 травня 1945 року. Протягом 15 літ театр працює у пристосованому приміщенні будинку культури будівельників, часто гастролює. Це був період становлення та розвитку театру. Йшли вистави про героїзм та мужність у роки війни («Сильні духом», «Це було під Ровно»), до 300-річчя возз’єднання України з Росією («Тарас Бульба»). У той же час на сцені театру виступають прославлені народні артисти А.Бучма, Н.Ужвій та інші. У Рівному вперше на українській сцені ожили безсмертні образи великої шекспірівської трагедії «Король Лір».
У 1960 році рівненський театр переїжджає у новозбудоване приміщення. Колектив поповнюється молодими енергійними випускниками театральних вузів, які склали основу трупи. Серед них — Анатолій Гаврюшенко, Ніна Ніколаєва, Володимир Сніжний (нині народні артисти України), Ліна Ізарова (заслужена артистка України) та інші.
До  постановок, у різні часи, долучаються  провідні режисери української сцени  Володимир Грипич, Ігор Рибчинський, Анатолій Горчинський, Віталій Толок, Ярослав Бабій, Володимир Опанасенко, Ярослав Маланчук, Олег Мосійчук та інші. Саме завдяки таким яскравим особистостям колектив завойовує визнання та успіх.
З 1978 року, після пожежі, театр працює в будинку культури будівельників, водночас багато гастролює. З його мистецтвом знайомляться мешканці колишнього Союзу. Широка географія гастролей сягає від Рівного до Красноярська, Новосибірська, Мурманська і Петрозаводська, Бреста, Ставрополя та багатьох інших міст.
У  1983 році з нагоди 700-річчя Рівного театр повертається у відбудоване приміщення.
В період утвердження  театру молодої української держави на сцені театру оживають герої драми-феєрії Л.Українки «Лісова пісня». Вперше здійснено  інсценізацію та постановку роману нашого земляка Уласа Самчука «Марія» — народну трагедію «Сльози Божої Матері», користуються успіхом вистави «Тіль» та «Тев’є» Г. Горіна, «Канотьє» М. Коляди та інші.
У 1997 році колектив очолює тоді ще заслужений артист України Володимир Петрів — фахівець, новатор, здібний організатор. Формується новий репертуар, театр запрошує для постановки провідних майстрів сцени, режисерів, сценографів як з театрів України так і зарубіжжя. Цікавий творчий експериментом стала у 2003 році постановка вистави «Літо в Ноані» Я. Івашкевича (історія кохання Жорж Санд та Фридеріка Шопена) польського режисера театру та кіно Богдана Поремби та сценографа Єжи Скжепінського з Варшави. Художник по костюмах Алла Грибова з Мінська. У цьому ж році театр поставив історичну драму О.Огоновського «Гальшка Острозька» (режисер Мирослав Гринишин, м.Київ).
Вперше  за всю історію української сцени  у Рівному діє театр  просто неба. Для його створення  використовується внутрішній дворик театру, де побудована переносна сцена, зала на 256 місць, звукова та освітлювальна апаратура. Для постановки обрали музичну комедію «Рогоносець» за п’єсою В.Шекспіра «Віндзорські жартівниці». Авторідеї та керівник проекту — Володимир Петрів. Режисер — Мирослав Гринишин.
Працює мала сцена, що розрахована на 100 глядачів. За світловим  та звуковим обладнанням вона є однією з кращих в  Україні. Зараз тут проводять  цікаві творчі зустрічі, з успіхом  йдуть вистави «Сміх лангусти»  Д.Маррелла, «Моральність пані Дульської» Г.Запольської, «Останній строк» В.Распутіна та інші.
Традиційними стали гастролі театру у Луцьку. Театр — постійний гість всеукраїнських театральних фестивалів «Перлини сезону»  в Івано-Франківську, «Золоті оплески  Буковини» у Чернівцях, фестивалів у Тернополі, Запоріжжі. В останні роки журі названих мистецьких конкурсів відзначило своїми нагородами народних артистів України Ніну Ніколаєву (за кращу жіночу роль), Георгія Морозюка (за кращу чоловічу роль), Володимира Петріва (за кращу режисуру), заслужену артистку України Ліну Ізарову (за кращу роль другого плану), артиста Станіслава Лозовського (за кращий акторський дебют), артистку Ніну Годунок (спеціальний приз), головного художника Аллу Локтіонову (за краще художнє оформлення). У 2000 та 2003 роках театр брав участь у міжнародному театральному фестивалі у місті Зволен (Словаччина), щорічно — у Днях української культури у м.Більськ Підляський (Польща). Тривають угоди про співпрацю з театрами Й.Г.Тайовскего в м.Зволен (Словаччина) та С.Ярача (Польща).
Епохальною мистецькою подією для театру стала постановка у 2005 році містерії «Берестечко» за історичним романом Ліни Костенко (реж. Олександр Дзекун, м. Київ). У цій виставі розкрився організаторський та акторський хист Володимира Петріва у надзвичайно складному та відповідальному образі Гетьмана України Богдана Хмельницького. Вистава стверджує воскресіння духу Богдана з усвідомленням відповідальності за майбутнє України. З цією виставою рівняни звітували у Києві на сцені Національного театру імені Лесі Українки. Вистава була представлена на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка. Згідно Указу Президента України від 3 березня 2008 року лауреатами цієї нагороди стали Олександр Дзекун та Володимир Петрів. За виставу «Берестечко» театр отримав ще Народну Шевченківську премію з врученням «Залізного Мамая».
Постановою  Кабінету Міністрів України від 27 липня 2005 року театру надано статус академічного. За підсумками діяльності у 2006 році театр нагороджено дипломом Міжнародного академічного рейтингу популярності «Золота фортуна».
З постійними аншлагами на сцені театру зараз  йдуть вистави «Суперники» М.Манохіна, «Марія Тюдор» В.Гюго, «Одкровення від  Івана» А.Крима, «Останній строк» В.Распутіна (режисер В.Петрів), «Украдене щастя» І.Франка (режисер В.Юрців), «Дуже проста історія» М.Ладо та «Сон літньої ночі» В.Шекспіра (режисер С.Павлюк), «Пошились у дурні» М.Кропивницького, «Сорочинський ярмарок» М.Гоголя та «Ханума» А.Цагарелі (режисер О.Олексюк), «Вечір» О.Дударєва (режисер І.Зінченко), «Квартет для двох» А.Крима (режисер Н.Ніколаєва) та інші.
Оркестр театру під орудою головного диригента  заслуженого артиста України  Зіновія Крета, крім участі у музичних виставах, має свої концертні програми. Остання його робота — вистава-концерт за популярними творами українських композиторів «Намалюй мені ніч...».
Плідно  працює балет театру під керівництвом головного балетмейстера заслуженого  артиста України Олексія Яриша. Окрім діючого репертуару,  володарі грації планують постановку нових балетних вистав та композицій.
Кожна вистава — це своєрідний звіт перед  головними цінителями, суддями Мельпомени — глядачами. Будемо раді, якщо ці зустрічі принесуть В ам цікаві роздуми, глибоке осмислення складних процесів сучасного буття, естетичну насолоду.
Щиро запрошуємо на наші вистави!

Адреса:

33028, м.Рівне, Театральна площа, 1, тел.: 63-34-47 (каса театру)

e-mail: petriv.rv@gmail.com
rivne-mdt@ukr.net, teatr.rivne@gmail.com

Директор, художній керівник театру   - ПЕТРІВ Володимир Юліанович

(0362) 26-37-11, 26-36-35(факс), petriv.rv@gmail.com 

Заступник директора  - КРЕТ Надія Іванівна 

(0362) 22-30-24

Заступник директора - СТРОЧАН Стефан

(0362) 22-22-76

Головний адміністратор - ДОМАНСЬКА Ганна 

(0362) 22-24-77

Керівник літературно-драматичної частини  - САВЧУК Микола Іванович

(0362) 63-35-78

Фотограф - МІЗЕРНИЙ Анатолій 

(0362) 26-36-31

 Адміністратори 

(0362) 22-21-06, 63-34-47

Чергова театру 

(0362) 22-30-74

 

Дата і час

21 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9