Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Про сучасних українських заробітчан у Чехії Петра Гулова написала роман
Название (сокращённое отображение): 
Побачить світ книга чеської письменниці про наших трудових мігрантів

Чеська письменниця Петра Гулова присвятила свій новий роман заробітчанці із України. 33-річна Гулова належить до провокаційних літераторок. Її сьома книга «Чехія, земля обітована», яка невдовзі вийде у празькому видавництві «Космас», пронизана іронією. Це – нарис про українську жінку Ольгу, яка приїжджає до Чехії зі своїм чоловіком. Вони з маленького села на Вінниччині і хочуть заробити собі на будинок. Вона прибирає чужі помешкання й канцелярії, доглядає маленьких дітей, він – працює на будівництві. Класичні початки українців у країні «пива та з?мків». Але пара бачить чеську реальність зовсім з іншого боку. За кулісами книги – реальна історія: «Я була натхненна нашою пані прибиральницею, а також тим, що мені розповідають мої монгольські друзі, які намагаються «проштовхатися» в Чехії», – каже Гулова, додаючи, що становище іноземців у Чехії – як українців, так монголів чи в’єтнамців – багато у чому подібне, хоча культурно ці народи зовсім різні. Героїня нового роману у своїй розповіді намагається змиритися зі стереотипами, які панують серед чехів про українців, пише «Україна Молода».
Сама авторка вивчала культурологію на філософському факультеті Карлового університету у Празі. Кілька років прожила у Монголії, де відбувається дія її першого роману «Мемуари моєї бабусі», завдяки якому тоді 22-річна Гулова стала відомою й отримала ряд престижних нагород. Її книги були перекладені вісьмома європейськими мовами. Звичайно, українською мовою не виходило практично нічого. Однак роман «Чехія, земля обітована» («Чехи, земнє заслібена» – так це звучить в оригіналі) має великі шанси бути перекладеним на українську одним із перших. Бо тема ж, по суті, не розкрита. Про сучасних українських заробітчан у Чехії з’явився наразі лише один роман російської авторки Марини Вороніної, яка сама побувала у нетрях празьких нелегалів («Та інші задіяні особи», 2007), а також чеський телевізійний художній фільм «Альона» (сценарист Мартін Рішави, режисер Ярослав Брабец, 2009).

 

 

Дата і час

15 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9