Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Про Антонича від А до Я – у Харкові, Полтаві та Дніпрі
Название (сокращённое отображение): 
У Харкові, Полтаві та Дніпрі відбудуться презентації нової абетки-енциклопедії «Антонич від А до Я» від «Видавництва Старого Лева». Автор книги – літературознавець Данило Ільницький

З 13 по 16 березня у Харкові, Полтаві та Дніпрі відбудуться презентації нової абетки-енциклопедії «Антонич від А до Я» від «Видавництва Старого Лева». Автор книги – літературознавець Данило Ільницький – розкаже маловідомі факти з життя вічно молодого поета, «співця весняного похмілля» Богдана Ігоря Антонича. Зустрічі відбудуться:

Вівторок, 13 березня – Полтава – Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І. П. Котляревського (вул. Небесної Сотні, 17), 15.00 – Модерує Олексій Неживий.

Середа, 14 березня –  Харків – Книгарня «Є» (вул. Сумська, 3), 18.30 –  Модерує Ростислав Мельників.

П’ятниця, 16 березня – Дніпро – Книгарня-кав'ярня Старого Лева (вул. Глінки, 20), 18.30 – Модерує Богдан Кулик.

Гасла, підібрані Данилом Ільницьким на кожну літеру алфавіту, розповідають про те, кого любив та які львівські театри й кав’ярні відвідував поет, про вірші як «формули екстази», про талант до скрипки та пензля, про поліглотство та книгоманство Антонича. А неймовірні ілюстрації творчого дуету Стецьковичів, що містять уривки листів, фрагменти фотографій Богдана Ігоря, творять барвисту мапу життя «сонцепоклонника».

До слова, саму карту Львова з усіма знаковими для поета локаціями читач також знайде в енциклопедії. «Коли я дізнався, що «Видавництво Старого Лева» готує абетки-енциклопедії про Франка й Шевченка, в один момент подумав: у цій серії просто-таки мусить бути Богдан Ігор Антонич, – каже Данило Ільницький. – Адже це не лише ключова фігура українського модернізму, блискучий інтелектуал, талановитий прозаїк й драматург, це – символ літературного андерґраунду 1960-1970-х, співець зеленої природи та автор урбаністичних віршів, і врешті – постать, особливо для мене важлива, об’єкт і предмет моїх наукових студій, мистецько-інтелектуальних пізнань».

Абетка-енциклопедія «Антонич від А до Я» – це, з одного боку, розповідь про Антонича-дітвака, який може стати добрим другом для сучасної дитини. А з іншого – оповідь про внутрішню людину з її неосяжними світами, несподіваними думками, ідеями, почуттями. «Хоча Антонич був комунікабельним і активним літератором, найцікавіше, що нас із ним пов'язує, – діялося у його внутрішньому світові (у голові, у серці), і врешті ставало тим, що ми називаємо літературними творами. У кожного з нас є свій Антонич, і сподіваюся, книжка «Антонич від А до Я» дасть простір для творення свого образу письменника», – зауважив Данило Ільницький.

 

 

Дата і час

19 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9