Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Презентовано унікальний проект антології автентичних народних пісень «Моя Україна. Берви»
Название (сокращённое отображение): 
У Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» представили антологію народної музики, яка зберігає автентичність, представляє весь жанровий та мелодико-ритмічний перелік творів традиційної культури певного регіону України

У Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» представили багаторічну роботу проекту «Моя Україна. Берви» - антологію народної музики, яка зберігає автентичність, представляє весь жанровий та мелодико-ритмічний перелік творів традиційної культури певного регіону України.

Мистецький проект «Моя Україна. Берви»  реалізований агентством «Арт Велес» у співпраці з Міністерством культури України.

Збірка проекту  представлена на 10 СD, які містять збережені давні записи традиційної пісні, записи зникаючих  зразків і видання музичної антології  традиційної музики України. Ця  антологія є справжньою  музичною енциклопедією української традиційної культури - колекція  дисків з давніми народними піснями та музикою у сучасному поліграфічному оформленні та дизайні. До кожного диску додається кольоровий буклет на 24 сторінки з текстами  українською  мовою та  давніми фотографіями.

Міністр культури України Євген Нищук зазначив, що цей надзвичайно важливий проект має складну  та тривалу історію реалізації, робота над яким почалася ще в першу  його каденцію міністром у 2014 році, до якої долучились знані фольклористи, музикознавці та  краєзнавці.

«Насправді, результат цього проекту  є  надбання  усього нашого народу, надбання  цілої країни,  це зрештою історія  України,  яка передається через народні пісні  та музику. Задля створення цієї антології тривала кропітка робота фольклористів у експедиціях, які відвідали  майже всі куточки нашої країни.  Окрім того записи робились  також у регіонах , які наразі знаходяться поза межами кордонів України», - розповідає Євген Нищук.

Міністр культури також висловив переконання, що подібні  проекти є певною мотивацією для вивчення  народного мистецтва з метою його збереження  та ,зокрема, включення до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, як найцінніших надбань нації.

«І ми, як Міністерство культури, готові працювати в цьому напрямку. Адже це те, що зберігає нас як народ, як націю, як державу. Ці диски потраплять до навчальних  і мистецьких закладів, мистецтвознавців та поціновувачів української культури. Я переконаний, що кожному українцю, почувши ці мелодії стане зрозуміло чому він народився на цій землі,  хто він є  і за що вболіває», - сказав Євген Нищук.

«Збереження нашого минулого саме у фольклорі, дуже  важливе, адже українці це не тільки козацька держава, а ще й  співоча нація,  яка може спілкуватися не словами , а піснями», - додав Петро Гончар, директор Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара».

Програма кожного диску, який присвячений певному історико-етнографічному регіону України, складається з фонограм відібраних з «врятованих» оцифрованих фоноархівів, експедиційних записів  та записів зібрань різних профільних інституцій.

До антологія входять наступні диски: 1. Берви. 2. Полісся. 3. Карпати 4. Поділля.  5. Наддніпрянщина. 6.Південь 7.Прикарпаття. 8. Полтавщина. 9.Слобожанщина. 10.Українські етнічні землі за кордоном.

Авторами розділів є найавторитетніші науковці - етномузикологи і фольклористи з усієї України:

Розділ «Карпати» - доктор мистецтвознавства, науковий керівник про-екту – Михайло Хай,

«Прикарпаття» - доктор мистецтвознавства, провідний науковий співробітник Інституту мистецтвознавства ,фольклору та етнології  Національної академії наук України – Софія Грица,  «Наддніпрянщина» - кандидат мистецтвознавства – Олена Мурзіна, «Слобо-жанщина і Донщина» - кандидат мистецтвознавства , викладач Харківського університету – Віра Осадча, «Берви» - титульний диск – доктор мистецтвознавства Богдан Сюта,  «Полісся» - кандидат мистецтвознавства Ірина Клименко, «Полтавщина» - кандидат мистецтвознавства, викладач Національної музичної академії України ім..П.Чайковського – Євген Єфремов та ін.

 

 

 

Дата і час

14 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9