Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Презентація виставки «Голодовка 21 –23-го»
Название (сокращённое отображение): 
18 травня в Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору» відкривається виставка «Голодовка 21 –23-го». Проект ставить питання: чи були дії більшовиків у відношенні до українців попередженнями про початок радянського тоталітарного режиму

До Міжнародного дня музеїв 18 травня о 14:00 в Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору» відкривається виставка «Голодовка 21 –23-го».

Інколи в розмовах можна почути вислів «голодуюче Поволжя». Вислів виник на початку 1920-х років, коли російську територію Поволжя та частину української (південь і південний схід) охопив голод, коли продзагони вантажили продовольство та вивозили з України. Саме тоді Петровський писав в Москву: «Имея свое Поволжье, Украина с начала кампании по 1 мая послала в перекрепленные к ней губернии РСФСР 960 вагонов продовольствия…».

Навіть при наслідках посухи 1921 року, чи міг український народ уникнути голоду? Матеріали виставки «Голодовка «21 – 23-го» показують комплекс обставин і політичних рішень Леніна, що широко розкривають причини спалаху масового голоду в Україні в 1921 році та продовження його аж до 1923 року, коли в Поволжі катастрофу вже було зупинено.  Матеріали пояснюють, чому радянська історіографія більше пам’ятала голод в Поволжі, ніж в Україні.

Канадський історик, політолог, професор Роман Сербин про голод 1921-1923 років в Україні сказав наступне: «Коли настає загроза голоду в колоніях і материку, тоді імперіялістичні уряди рятують материк коштом колоній. Цей вияв уже 1921 року під час творення так званих соціялістичних совітських республік показує як зливалися в одне єство традиційний колоніялізм з інтернаціональним соціялізмом».

Виставка «Голодовка 21 – 23-го» ставить питання: чи були дії більшовиків у відношенні до українців, від початку окупації до голоду 1921-1923 років, попередженнями про початок радянського тоталітарного режиму в житті нації, сповненого стражданнями, насильством, терором та масовими вбивствами?

Через актуальність, окрему увагу надано методам і тактикам більшовиків по загарбанню території України: створення маріонеткових органів влади та введення російської Червоної армії на територію України; ведення неоголошеної війни з українським законним урядом під назвою «громадянська війна»; розкол суспільства за допомогою пропаганди.

 

Дата і час

20 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9