Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Презентація видання «Ольґерд Іполит Бочковський. Вибрані праці та документи. Том І»
Название (сокращённое отображение): 
Презентація книги «Ольґерд Іполит Бочковський. Вибрані праці та документи. Том І» відбудеться 14 березня в Книгарні «Є». У цій роботі науковець виклав свою концепцію національного відродження поневолених народів

14 березня, о 18:30 в Книгарні «Є» відбудеться презентація книги «Ольґерд Іполит Бочковський. Вибрані праці та документи. Том І» з книжкової серії «Україна. Європа: 1921–1939» від видавництва «Дух і Літера» та Центру Юдаїки (Центр досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства.) 

Ольґерд-Іполит Бочковський (1885–1939) український соціолог, політолог і етнолог. Один із провідних європейських фахівців з теорії нації та національних відносин першої половини ХХ століття; педагог, публіцист і громадський діяч. 

Праці Бочковського лунають з минулого, змальовуючи яскраву картину соціальних та політичних відносин в Європі на початку ХХ століття. Водночас вони дають читачеві можливість задуматись над наслідками історичних подій та їхньою важливістю для сьогодення. 

Перший том вибраних праць Ольґерда Бочковського містить три його ранні праці: «Фінляндія і фінляндське питання» (1916), «Поневолені народи царської імперії, їх національне відродження та автономічні прямування (до національної справи в Росії)» (1916) та «Національна справа (Статті про національне питання в зв’язку з сучасною війною)» (1918, 1920). 

У цих роботах науковець виклав свою концепцію національного відродження поневолених народів, їхнього перетворення у модерні нації та змагання за здобуття або відродження власної державності. До тому включені також три статті Бочковського 1933 р. з критикою позиції західноєвропейських політичних діячів щодо Голодомору та терору в підрадянській Україні.

«Ольґерд Іполит Бочковський. Вибрані праці та документи. Том І» - першa з запланованих трьох книг, які мають на меті представити читачеві спадок цього важливого для України діяча. Другий том вийде друком вже цього року і буде представлений на книжкових ярмарках.

«Україна. Європа 1921-1939» - це серія видань, які мають на меті представити документальні матеріали, спогади і щоденники міжвоєнної доби. Проект було започатковано часописом «Україна модерна» у 2016 році, наразі видавництво "Дух і Літера" підхопило цю естафету, та продовжує її місію.

Видання з цієї серії звертатимуть увагу на взаємозв’язки між процесами в Україні та країнах Європи, їхній вплив одне на одного, а також освітлить українське питання в міжнародному контексті і ставлення до України міжнародної політичної сцени в той історичний період. Доступ до цих матеріалів дасть можливість переосмислити історію України, а також зрозуміти сучасне становище держави. 

Учасники презентації: Оля Гнатюк, Мирослав Чех, Віктор Рибчук.

 

Дата і час

19 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9