Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Прес-брифінг "Порятунок будинку Миколи Леонтовича триває!"
Название (сокращённое отображение): 
Фонд гуманітарного розвитку України оголосить завтра, 7 лютого, офіційний початок архітектурного конкурсу проектів на відтворення напівзруйнованого будиночку дитинства Миколи Леонтовича, що знаходиться в селі Шершні на Вінничині

 Завтра, 7 лютого, Фонд гуманітарного розвитку України, спільно з громадою та локальною владою, оголосить офіційний початок архітектурного конкурсу проектів на відтворення напівзруйнованого будиночку дитинства всесвітньо відомого композитора Миколи Леонтовича, що знаходиться в селі Шершні Тиврівського району Вінницької області.

Метою громадської ініціативи є збереження та реставрація знакового для української та світової культури об’єкту, який на сьогодні є єдиним архітектурним артефактом, що має пряме відношення до постаті легендарного всесвітньо відомого композитора, автора найулюбленішої й найвпізнаванішої у світі мелодії Різдва "Щедрик" чи-то Carol of the Bells. На основі відновленого будиночку Леонтовича планується створення музейно-мистецького комплексу та культурно-просвітницького осередку для місцевих дітей - школи-студії з музичними та арт-класами класами, а також музичного театру оpen аir #Leontovich_Heart для проведення регулярних відкритих музичних фестивалів місцевого, всеукраїнського та міжнародного значення. А згодом – дитячих музичних літніх таборів, конкурсів хорового співу.

«У грудні 2017 Фонд гуманітарного розвитку України оголосив про збір коштів на реставрацію будиночку Миколи Леонтовича, що на сьогодні знаходиться в стані невпинної руйнації. На його відновлення та створення культурно - освітнього осередку, який не лише увіковічнить у автентичній архітектурі пам'ять про великого українця, а й прокладе повноцінний туристичний маршрут до села Шершні, стимулюючи розвиток цілої громади, що забезпечить її процвітання. Жодного сумніву, що ім’я такої ваги та величі заслуговує на високу повагу. І ми – українці – маємо цінувати, плекати й зберігати, інколи навіть по крихті, пам’ять про тих, хто увіковічнив нашу націю своїм генієм», - Наталія Заболотна, громадський дія, ініціатор громадської платформи #SOSмайбутнє, президент Фонду гуманітарного розвитку України.

Конкурс включатиме три напрямки: проект відтворення та часткової реставрації меморіальної частини споруди, проект інтер’єрно-дизайнерських рішень, з урахуванням меморіальних кімнат та школи мистецтв; а також проект музичного театру під відкритим небом #Leontovych_Heart. Подача заявок триватиме до 10 травня 2018 р. Для заохочення учасників конкурсу встановлюється загальний преміальний фонд у розмірі 150 000 грн.

Збір коштів на порятунок будинку Леонтовича було розпочато Фондом гуманітарного розвитку України 18 грудня 2017 року під час благодійного вечора #Leontovich_Heart.

Завдяки цій акції вдалося зібрати 270 000 гривень. Усі благодійники, які пожертвували та в подальшому жертвуватимуть 10 000 грн та більше, отримають статус Мецената, а їх імена (за згодою) будуть викарбувані на пам’ятній дошці на оновленому будинку Леонтовича, а також занесені до реєстру Меценатів на сайті ГО «Фонд гуманітарного розвитку України».

Для інформації:

У квітні 2017 року на платформу #SOSмайбутнє надійшов запит небайдужих громадян Вінниччини з закликами звернути увагу на трагічну руйнацію будинку найвідомішого українського композитора, що подарував світові найулюбленішу мелодію Різдва.

У червні учасники платформи #SOSмайбутнє провела в Шершнях спеціальну акцію разом із знаменитим дитячим хором "Щедрик" для привернення суспільної уваги до трагічної руйнації будиночку дитинства Миколи Леонтовича.

 

Дата і час

19 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9