Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
PinchukArtCentre
Название (сокращённое отображение): 
PinchukArtCentre

Kiev_Pinchuk_ArtPinchukArtCentre – це міжнародний центр сучасного мистецтва XXI сторіччя, відкрита платформа для митців, мистецтва та суспільства.

Новаторський підхід арт-центру спрямований на динамічне комбінування створення нових робіт, їх представлення та зібрання витворів мистецтва, поєднуючи національну ідентифікацію та міжнародні виклики. Це ідеальне місце для представлення персональних та групових виставок видатних митців сьогодення, які відображають та репрезентують складність світу, наділяючи його унікальною новою формою.

Це значною мірою визначає роботу центру та забезпечує його корпоративну специфіку в таких напрямках діяльності: колекціонування, виставки, проекти, комунікація, освіта, публікації, дослідження.

PinchukArtCentre розташовано в старовинному архітектурному ансамблі Бессарабського кварталу Києва, який було відреставровано на початку ХХІ ст. Архітектурний проект та дизайн внутрішнього простору арт-центру було розроблено французьким архітектором Філіпом Кіамбаретта. Центр розташовано на 6 поверхах і він об’єднує виставкові зали на 4-х поверхах, зали video-lounge та кафе на 6-му поверсі, а також робочий простір кураторів. Загальна площа арт-центру складає понад 3000 кв. м.

З моменту відкриття арт-центр став одним з найулюбленіших місць української молоді, всіх киян, а також чисельних туристів столиці. Зручний графік огляду виставок (з 12:00 до 21:00), а також вільний вхід надає чудові можливості для знайомства з найкращими творами сучасних художників. Завдяки PinchukArtCentre Київ став ще одним помітним місцем на мапі світового сучасного мистецтва.

За час своєї роботи PinchukArtCentre представив такі масштабні проекти:

 • «Новий простір», групову виставку провідних світових та українських художників; 
 • «GENERATIONS.UsA», спільну виставку молодих українських та американських митців; 
 • «Вік Муніс: Експертиза», персональну виставку бразильського художника Віка Муніса; 
 • «Око підсвідомості», виставку фотографій 24 сучасних фотографів з колекції Елтона Джона;
 • «REFLECTION», виставку провідних митців сучасності, серед яких Деміен Хьорст, Джеф Кунс, Такаші Муракамі, Ентоні Гормлі, Сергій Братков, Олег Кулик та інші; 
 • «Oneness», персональну виставку японської художниці Маріко Морі; 
 • «Пол МакКартні. Живопис», виставку полотен сера Пола МакКартні; 
 • «Рейн на Дніпрі: колекція Джулії Стошек / Андреаса Гурскі», виставку відеоарту та фотографій; 
 • Виставку британської художниці Сем Тейлор-Вуд та «21 РОСІЯ» — групову виставку сучасних російських художників; 
 • «РЕКВІЄМ», найбільшу ретроспективу британського митця Деміена Хьорста;
 • Виставку 20 номінантів на отримання Премії PinchukArtCentre та групову виставку робіт українських художників старшого покоління «Рудий ліс»; 
 • Дві паралельні персональні виставки — індійця Субодха Гупти «Віра має значення» та Сергія Браткова «Україна»;
 • Міжнародну групову виставку «Сексуальність і Трансцендентність»;
 • Персональну виставку Такаші Муракамі;
 • Виставку 21 номінанта міжнародної премії Future Generation Art Prize;
 • Персональну виставку південно-африканської художниці Кендіс Брайтц "ТИ+Я";
 • Персональну виставку мексиканського художника Даміана Ортеги «Інструментальний біт»;
 • Проект «Collection Platform 1: Циркуляція»;
 • "Твоє емоційне майбутнє", персональну виставку Олафура Еліасона.

Окрім масштабних проектів арт-центр проводить короткострокові виставки в рамках художнього простору PAC-UA, що призначений для демонстрації виключно нових робіт українських художників. Всі виставки в рамках проекту PAC-UA проходять у спеціальному просторі на 5-му поверсі арт-центру.

З 2008 по 2009 р. в арт-центрі функціонував спеціальний художній простір для проведення невеликих виставок молодих художників. За цей час були показані проекти «Pastime Paradise» Кристини Соломухи (Франція-Україна), «мапа Східної Європи» групи IRWIN (Словенія), «Мистецтво як подарунок» групи Р.Е.П. (Україна) та «Мрійники» групи SOSka (Україна), персональна виставка Кейта Сугіура (Японія).

У 2007 та 2009 рр. PinchukArtCentre став офіційним організатором Українського павільйону на 52-й та 53-й Венеційській бієнале з проектами «Поема про внутрішнє море» та «Степи мрійників» відповідно. У 2011 році арт-центр представив виставку Future Generation Art Prize @ Venice – проект-учасник офіційної паралельної програми 54-ої Венеційській бієнале.

Наприкінці 2008 року було оголошено про створення Премії PinchukArtCentre — першої загальнонаціональної премії для молодих художників віком до 35 років. З понад 1100 отриманих заявок на участь у конкурсі було обрано 20 фіналістів, серед яких члени міжнародного журі обрали володарів головної та двох спеціальних премій. Головну премію отримав харків’янин Артем Волокітін, а дві спеціальні — Маша Шубіна та Олексій  Салманов. Церемонія нагородження Премії PinchukArtcentre відбулась 4 грудня 2009 року.

4 липня 2011 року Експертна комісія оголосила імена 20 учасників шорт-листу Премії 2011, виставка яких буде відкрита в арт-центрі з 29 жовтня 2011 по 8 січня 2012 року. 

8 грудня 2009 р. Фонд Віктора Пінчука оголосив про створення мистецької премії Future Generation Art Prize – нового масштабного міжнародного конкурсу для митців віком до 35 років, організатором якого виступає PinchukArtCentre.

29 червня 2010 року Відбіркова комісія, до складу якої увійшли 7 експертів світового масштабу, відібрала 20 учасників з більш ніж 6 000 заявок, отриманих від молодих митців, що проживають у 125 країнах на різних континентах. Двадцять першим номінантом на отримання премії Future Generation Art Prize став Артем Волокітін – володар Головної Премії PinchukArtCentre 2009.

10 грудня 2010 року на церемонії нагородження були оголошені імена переможців Премії, ними стали бразильська художниця Сінтія Марчелле (Головна премія) та митець з Румунії Мірче Ніколае (Спеціальна премія).

В лютому 2011 року арт-центр презентував проект «Collection Platform: Циркуляція» - постійну виставку вибраних робіт видатних міжнародних та українських митців, працюючих у сфері сучасного мистецтва. Колекційна платформа оновлюється двічі на рік.

Станом на червень 2011 року PinchukArtCentre відвідало понад 1 180 000 осіб.

PinchukArtCentre
вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2,
блок А, Бесарабський квартал,
Київ, 01004
тел.: +38 (044) 590-08-58
e-mail: info@pinchukartcentre.org

http://pinchukartcentre.org

 

Дата і час

17 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9