Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Перший український літературному фестиваль у Донецьку присвятять мові й насильству
Название (сокращённое отображение): 
Безпосереднє спілкування читачів із письменниками, музичні і театральні перформанси та воркшопи будуть на Першому українському літературному фестивалі у Донецьку

З 23 до 25 квітня в Донецьку у просторі арт-території «Ізоляція» буде Перший український літфест. Куратором нового проекту став відомий український письменник Любко Дереш.

Однією з магістральних тем літфесту в Донецьку буде  «Мова та насильство».

Новий інтерактивний формат фестивалю передбачає безпосереднє спілкування читачів із письменниками – без жодної дистанції, навіть без допомоги модератора, а також обговорення не лише літератури, але і викликів сучасного суспільного життя та пошук відповідей на них. Фестиваль має на меті спровокувати потужну інтелектуальну дискусію.

У паралельних програмах фестивалю будуть представлені музичні і театральні перформанси, ворк-шопи від українських та закордонних письменників.

Серед учасників фестивалю:  Любко Дереш, Юрій Винничук, Ігор Козловський, Оксана Забужко, Сергій Дацюк, Василь Шкляр, Андрій Курков, Юрій Макаров, Віктор Єрофєєв, Мустафа Найєм, Микола Вересень, Марк Лівін, Володимир Єшкілєв,  Ірена Карпа, Христя Венгринюк, Максим Кідрук, Платон Бєсєдін, Дмитро Стус.

Український літературний фестиваль у Донецьку – це своєрідний інтелектуальний виклик. Необхідність такого заходу в Донецьку і взагалі в східних регіонах України назріла вже давно, тому ініціативу ІЗОЛЯЦІЇ із проявлення нинішнього культурного життя міста і активізації його майбутніх процесів можна вважати абсолютно очікуваною. Водночас, фестиваль має розвінчати багато стереотипів щодо мови, ідеології, політики і, звісно, літератури, які побутували досі в Україні, а також стати майданчиком інтелектуальної комунікації національного і міжнародного масштабу.

Інтерес до освіти і читання є запорукою розвитку суспільства, гарантією нашого майбутнього. В Україні вже відбувається кілька регулярних масштабних подій, пов’язаних із книговиданням та з літературою, серед них Львівський форум видавців, Книжковий Арсенал у Києві, поетичні фестивалі «Київські лаври» у Києві та Meridian Czernovitsz у Чернівцях. Але таке місто, як Донецьк – із майже мільйонним населенням, з великим політичним значенням для України, потужними освітніми традиціями, численними інститутами та університетами, яскравими іменами письменників Василя Стуса та Івана Дзюби, Емми Андієвської та Ірен Роздобудько, вписаними в історію української літератури, - теж має бути означене на інтелектуальній карті сучасної України власним літературним фестивалем.

Український літературний фестиваль у Донецьку має на меті простежити і проаналізувати процеси, які відбуваються в літературі України та у самому українському суспільстві. Сучасна українська література твориться різними мовами, але осмислює проблеми і виклики, котрі постають сьогодні перед суспільством усієї нашої країни, вона актуалізує у локальному контексті загальнолюдські цінності і фіксує нові межі ідентичності українця – представника українського суспільства в усьому його національному і мовному розмаїтті. Саме сучасні образотворче мистецтво, література можуть стати полем пошуку спільних цінностей і цілей, світоглядних орієнтирів, здатних піднятися над політичними розбіжностями і об’єднати українців.

Фестиваль покликаний не тільки посприяти розвитку літератури та книжкової галузі, познайомити широку аудиторію із літературними новинками, популяризувати читання. Своїм першочерговим завданням організатори бачать налагодження тіснішої комунікації між авторами та аудиторією, подолання дистанції між письменником і читачем – налагодження інтелектуальної суспільної дискусії.  Тому перший Український літературний фестиваль в Ізоляції відбуватиметься в особливому форматі – відкритих зустрічей-дискусій, ворк-шопів та круглих столів – в умовах прямого спілкування письменників із відвідувачами фестивалю.

Організатори першого Українського літературного фестивалю в Ізоляції прагнуть підкреслити напрочуд важливу роль письменника в осмисленні суспільних процесів, в оцінці і трактуванні художніми засобами уроків історії, та повернути йому заслужене місце лідера громадської думки, авторитетного виразника суспільних цінностей, провокатора і двигуна суспільних процесів та духовного і морального орієнтира.

Також у Києві влаштують пресс-конференцію про літфест.

Прес-конференція відбудеться у креативному просторі «Часопис» ( Київ, вул. Л. Толстого, 3) у середу, 26 березня, о 12.00.

Учасники прес-конференції:

Пако де Блас – арт-директор платформи культурних ініціатив ІЗОЛЯЦІЯ, ініціатор фестивалю;

Любко Дереш – письменник, куратор фестивалю;

Ірена Карпа – письменниця;

Юрій Макаров – журналіст, телеведучий;

Платон Бєесєдін – письменник, літературний критик, журналіст.

Контакти для преси:

Олексій Ананов

ananovov@gmail.com

067 506 88 47

Ольга Єфимова

olga.yefimova@izolyatsia.org

099 026 90 86

 

 

Дата і час

17 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9