Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Перший український фестиваль камерних опер «Оперний вікенд»
Название (сокращённое отображение): 
У приміщенні Малої опери 3 і 4 листопада відбудеться перший український фестиваль камерних одноактних опер «Оперний вікенд». Заплановано показ 4 опер, які створюються молодими українськими оперними режисерами спільно з професійними дизайнерами одягу

3 і 4 листопада (о 19.00) у Києві у приміщенні Малої опери (м. Лук’янівська, вул. Дегтярівська, 5) відбудеться перший український фестиваль камерних одноактних опер «Оперний вікенд». Проект реалізовується за підтримки Українського культурного фонду. Автор ідеї, куратор – Галина Дуб. Проект реалізовується спільно з культурно-мистецьким об’єднанням Hronotop.UA 

Організатори проекту прагнуть популяризувати оперне мистецтво, зробити його зрозумілим і доступним для більш широкої аудиторії. Опери іноземних композиторів звучатимуть в перекладі українською мовою.
Впродовж фестивалю заплановано показ 4 опер, які створюються молодими українськими оперними режисерами спільно з професійними дизайнерами одягу. Звучатимуть музичні твори класичного, романтичного періодів та ХХ століття. Усі постановки триватимуть не більше години, мають оригінальні режисерські рішення, стильне візуальне оформлення, зрозумілі сюжети. 
Логотип фестивалю створив відомий художник Андрій Єрмоленко.
Програма:
3 листопада – «Ведмідь» Ірини Губаренко (Україна),
                      «Ріта» Гаетано Доніцетті (Італія);
4 листопада – «Медіум» Джанкарло Менотті (США),
                      «Бастьєн і Бастьєна» Вольфганга Моцарта (Австрія).
3 листопада
«Ріта» Гаетано Доніцетті (Італія)
Комічна опера
Якщо ваша дружина готова за розбиту чашку зробити з вас лазанью… Необхідне рішуче і термінове втручання! Щоб приборкати вічно невдоволену і сварливу жінку потрібен… запеклий двобій. Ні, ні, не жіночий! Слід влаштувати батл двох «титанів» – колишнього і теперішнього чоловіка. За що вони будуть боротися? За право «здихатися» цієї Фурії! Комічна італійська опера Г. Доніцетті «РІТА» є наочним прикладом-рецептом як із норовливої дружини зробити люблячу і слухняну.
Режисер – Лада Шиленко.
Художник-постановник – Катерина Маркуш 
Дизайнер – Марина Рибалко (Rybalko)
«Ведмідь» Ірини Губаренко (Україна)
Опера-жарт
Композиторський опус був написаний ще 1989 року за однойменним літературним шедевром Антона Чехова, але сценічне втілення отримав уперше. Після смерті чоловіка вдовиця «з ямочками на щоках» поринає у скорботно-ностальгічний стан та ізолюється від світу. Її усамітнення порушує неочікуваний візит кредитора Смірнова, який вимагає негайно повернути борг покійного. Відмова поміщиці спричиняє затяжну суперечку, фінал якої закінчується зовсім неочікувано! 
Режисер – Антон Литвинов
Художник-постановник – Сандра Крмаджян
Дизайнер – Polina Veller (Поліна Веллер)
4 листопада
«Медіум» Джанкарло Менотті (США)
Містична трагедія
«Любовний приворот», «змова на удачу та успіх», «гадання на картах», «віщування майбутнього», «зняття псування та пристріту» – і це ще не весь перелік послуг, який надає Мадам Флора. Клієнти у захваті від чудодійних сеансів у її маленькому «театрі спіритизму». І навіть не здогадуються, що вся «магія» Медіума – суцільний блеф, який допомагають їй створювати діти – Моніка і Тобі. Та одного дня щось пішло не за планом… Ворожка відчуває на сеансі присутність темних сил. 
Режисер – Олександр Співаковський
Художник-постановник – Сандра Крмаджян
Дизайнери – 2L Factura (Лана Тесленко та Олена Майстра)
«Бастьєн і Бастьєна» Вольфганг Амадей Моцарт (Австрія)
Ситком-опера
Цей зінгшпіль Моцарт написав у 12-річному віці. Це комічна історія про двох закоханих, які не можуть порозумітися. Допомагати їм береться хитрий і мудрий знайомий Колас. Прообразом персонажа послужив віденський лікар-гіпнотизер Антон Месмер, на замовлення якого й була написана опера. Примирити закоханих допоможуть чарівні слова Коласа – Дігі-дагі, шури-мури, хорум-харум, лірум-ларум. В сучасній режисерській інтерпретації події опери ототожнюються зі зйомкою фільму.
Режисер – Дмитро Тодорюк
Дизайнер – Svetlana Karpova (Світлана Карпова)
Всі режисери є випускниками Національної музичної академії імені П. Чайковського – єдиного в Україні навчального закладу, де готують режисерів такого профілю. Бренди і дизайнери, що працювали над створенням костюмів є неодноразовими учасниками вітчизняних і міжнародних конкурсів дизайнерів, подіумних показів, авторами одягу українських сelebrity.
Фестиваль проходитиме за участі Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України – одного з провідних музичних колективів нашої країни. 
Диригент – Костянтин Старовицький.
 

Дата і час

19 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9