Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Передаукціонна виставка "Українська книга"
Название (сокращённое отображение): 
Аукціонний дім «Дукат» проведе третій аукціон «Українська книга». Колекцію, яку представлять 18 березня, складуть букіністичні й антикварні видання, карти, світлини, графіка

18 березня аукціонний дім «Дукат» проведе третій аукціон «Українська книга». За традицією колекцію складають букіністичні й антикварні видання, карти, світлини, графіка. Особливе місце в добірці відведене мистецькій та художній літературі. Прижиттєві видання творів Івана Котляревського, Лесі Українки, Максима Рильського та Василя Стуса — лише невелика частина з загального переліку цікавинок аукціону.

На особливу увагу поціновувачів вітчизняного книговидання заслуговують рідкісні путівники, історико-документальні нариси, присвячені українським містам та регіонам.

Справжньою знахідкою для дослідника українського авангарду є поштова картка 1927 року з репродукцією твору Василя Седляра «Розстріл у Межигір`ї», який було понівечено кислотою у 1937 році після розстрілу автора. Сьогодні робота відомого бойчукіста зберігається в Національному художньому музеї України, а з його первинним виглядом ми знайомі, завдячуючи примірникам саме такої картки.

Безумовно, перлина аукціону — славнозвісний бестселер свого часу, бурлескно-гротескна поема «Енеїда» Івана Котляревсько, видана за життя автора у 1809 році. Примітно, що до цього «Енеїду» було видано двічі, недописану і без згоди автора. Обидва видання містили велику кількість помилок, але саме вони викликали шалений ажіотаж навколо поеми.

Також одним з примітних лотів добірки є карта «Ukrania Terra Cosaccorum», видана німецьким картографом Йоганом-Баптистом Гоманном у 1712 році. На цій політичній мапі зазначено місце легендарної Полтавської битви 1709 р.; чітко визначено кордон між Польщею і Московією, що у 1667 р. проходив по Дніпру; на Кримському півострові позначено Перекопський вал, який у 18 ст. відбудували козаки.

Загалом збірка налічує 116 лотів та презентує нонад два століття української друкарської справи.

Серед топ-лотів:

• Перше авторське видання поеми «Енеїда», здійснене за життя І. Котляревського у 1809 р. ;

• Перше видання біографічних нарисів про М. Гоголя, укладене П. Кулішом та надруковане у Санкт–Петербурзі 1856 р.;

• Поштова картка з репродукцією картини Василя Седляра «Розстрілу у Межигір’ї» 1927 р.;

• Ксилографія видатного українського та американського графіка та живописця — Якова Гніздовського;

• Карта України «Ukrania Terra Cosaccorum» складена та видана Йоганном-Баптистом Гоманном в Нюрнеберзі у 1712 році.;

• Перше видання збірки Василя Стуса «Зимові дерева» 1970 р.

 

Дата і час

24 травня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9