Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Олександр Ройтбурд. Галантна доба Просвітництва
Название (сокращённое отображение): 
Відкриття найабсурднішої та найглибшої виставки цієї осені — проекту «Галантна доба Просвітництва» від Олександра Ройтбурда відбудеться 16 листопада в ART UKRAINE GALLERY

16 листопада в ART UKRAINE GALLERY (м. Київ, вул. Грушевського, 9А) відбудеться відкриття найабсурднішої та найглибшої виставки цієї осені — проекту «Галантна доба Просвітництва» від Олександра Ройтбурда.

Проект «Галантна доба Просвітництва» представлено серією псевдоісторичних іронічних полотен, портретів-пейзажів, що зображають філософів та історичних особистостей від Декарта до Шопенгауера.

Олександр Ройтбурт, як завжди йде напролом крізь навіщось кимось виставлені часові та стилістичні розмежування, епохи  — на зустріч віч-на-віч з найвидатнішими мислителями і діячами ХVII‒ХVIIІ століть. Зустрівши їх митець перемежовує Лейбніца з павичами, а Руссо з первісним блаженством і лебедями, закарбовуючи образи пензлем в олії за допомогою звивистих мазків.

Художник створив, на перший погляд, нову хуліганську вигадку, нісенітницю, дурість, доведену до крайньої точки абсурдності, яка людині, незнайомій з творчістю автора, може здатися непохитною істиною... Перед глядачем відкриваються ідилічні пейзажі, наповнені великою кількістю тварин і рослин, де в тіні великих розлогих дерев розташувалися філософи в незграбних костюмах. Таке оздоблення, поважність і любов до перевдягань характерні для Галантної доби. Ройтбурд подібно драматургу комічної опери переодягає філософів в костюми аристократії, музикантів або античних героїв. Дідро, якого зазвичай зображували в халаті та ковпаку постає в камзолі і жабо, а на Сковороді, замість традиційного чорного жупану — блакитні з золотими підв'язками панталони. Замість фактичної строгості, звичної та характерної для портретів великих мислителів ХVII‒ХVIIІ століть, — елегантний і грайливий виклад. Ройтбурд перетворює історичний наратив у свого роду «мальовничу белетристику», гру з презентацією образів.

«Галантна доба і доба Просвітництва це епохи, що історично перетікають одна в одну, але вони не тотожні. Для Галантної доби характерна куртуазність і легковажність, у той час як Просвітництво вибагливе та строге, до тієї міри, що поступово втрачає легкість і закінчується низкою революцій. Проте Галантна доба знімає багато табу, що і стало передумовою для появи доби Просвітництва, у якій я підкреслюю її галантну сторону. Тому усі філософи носять святкові костюми», — говорить Олександр Ройтбурд.

Якщо в період Галантної доби людина не жила, а грала в життя, у постійне свято і «вічну молодість», тоді у що грають філософи на полотнах Ройтбурда? Чи зберігається в сучасній культурі необхідність в філософствуванні та критичній рефлексії над її засадами? Чи філософія більше не в змозі бути «бродильним елементом» культури, грати роль сили, яка б динамізувала розвиток? Може філософія втратила силу і стала тінню минулих століть в гарному костюмі з панталонами? Або навпаки, таїть під покровом абсурдності і несерйозності якусь нову думку, новий сенс? Де знаходиться межа між грубою реальністю і латентною фантазією? І що буде, якщо цю грань стерти?

Приходьте 16 листопада о 18:30 в ART UKRAINE GALLERY на відкриття нової виставки Олександра Ройтбурда «Галантна доба Просвітництва» та дізнайтеся першими.

 

 

Дата і час

11 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9