Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Олег Соснов «Район²»
Название (сокращённое отображение): 
16 жовтня в художній галереї "Речовий доказ" відбудеться відкриття фотовиставки Олега Соснова «Район²». Непоказні, на перший погляд, деталі на світлинах, позбуваючись документальних смислів, набувають характеру інобуття

 «Ми давно знаємо Олега Соснова як куратора, колекціонера, координатора культурних програм Французького інституту в Україні. Проте на виставці «Район²» він постане у новому амплуа.

Фотографії Соснова підкреслено графічні й лаконічні, їх сюжетний бік гранично мінімізований: у кадрі нічого не відбувається, але спостережливий погляд роздивиться за зовнішньою безсюжетністю дивовижні колізії та ексцеси фактур і форм.
На знімках майже немає людей, а у тих рідкісних випадках, коли вони з’являються у кадрі, анонімні силуети стають лиш іще одним ієрогліфом — елементом напівабстрактного сюжету. Непоказні, на перший погляд, деталі — як-то елементи міського ландшафту, — позбуваючись документальних смислів, набувають характеру інобуття, дороговказів «гетеротропій». Цей термін Мішеля Фуко якнайкраще відповідає тональності специфічних місць, які вносять розриви у видиму безшовність, безперервність і нормальність повсякденності, що їх фіксує уважний погляд автора. 
Рівновіддалені від понять «утопія» та «дистопія» (моделей «хорошого» та «поганого» місця) простори гетеротопій формують особливу структуру постіндустріального міського пейзажу.
Оптика Соснова націлена на виявлення цих парадоксальних точок на межі дивоглядного й буденного, приватного й публічного, красивого й потворного, витонченого й грубого, впорядкованого й хаотичного. Місто на цих фотографіях антропоморфне, воно оголює арматурні сухожилля, звиває вени кабелів у химерні вузли, шкіриться битою плитковою емаллю, кутається у банерні шалі. 
У той же час місто є безликим, воно усього лише сума контекстів, які сполучають функції та фрагменти численних просторів в одному. На цих знімках каркасна правда зворотного боку прориває площину фасаду, а крізь нашарування смислів пробивається метафізичний мотив виставки. 
Тема часу, пам’яті, ностальгії, самотності виростає з роздрібненої множинності розсипаних (розсіяних) спогадів, збираючись по крихтах в єдине ціле», - Олена Грозовська.
 

Дата і час

10 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9