Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Одеський національний академічний театр опери та балету
Название (сокращённое отображение): 
Одеський національний академічний театр опери та балету

Opera_OdesaОдин із найдавніших оперних театрів України.

Відкриття першої споруди театру відбулося 1810 року. Сучасна будівля зведена 1887 року архітекторами Ф. Фельнеромі Г. Гельмером («Бюро Фельнер & Гельмер») у стилі віденського бароко. Повну реставрацію будівлі театру завершили2007 року.

У театрі диригували композитори П.І.Чайковський, М.А.Римський-Корсаков, С.В.Рахманінов, співали великі Енріко Карузо, Федір Шаляпін, Соломія Крушельницька, Антоніна Нєжданова, Леонід Собінов, танцювали Ганна Павлова йІсадора Дункан. Серед видатних солістів театру - А.Азрікан.

До числа найвдаліших постановок трупи театру увійшли: «Кармен», «Травіата», «Трубадур», «Ріголетто», «Запорожець за Дунаєм», «Чіо-Чіо-Сан», «Наталка-Полтавка», «Жизель», «Лускунчик», «Спляча красуня».

Олександр Пушкін згадав Одеський театр у романі «Євгеній Онєгін».

До 120-річчя театру Національний банк випустив ювілейні монети.

Театр опери і балету можна назвати старійшиною серед культурних установ міста. Одесі дали право будувати театр 1804 року, а 1809-го він уже був побудований. Автор цього проекту - відомий французький архітектор Тома де Томон, який на той час спорудив ряд будівель у Петербурзі.

10 лютого 1810 р. відбулося урочисте відкриття. Першою виставою були одноактна опера Фреліха «Нове сімейство» і водевіль «Утішена вдова» російської трупиП.В.Фортунатова.

1873 - старий театр цілком згорів. На щастя, ніхто з людей не постраждав.

Створити проект нового міського театру запропонували віденським архітекторам Ф.Фельнеру і Г.Гельмеру, за проектами яких побудовано театри в багатьох містах Європи (Відні, Будапешті, Дрездені, Загребі тощо). З моменту пожежі до закладення першого каменю в фундамент нового театру минуло майже 11 років . Відкриття театру відбулося 1 жовтня 1887 року.

У березні 1925 р. внаслідок нової пожежі повністю згоріла сцена та постраждав зал. У стислі терміни театр відбудували, і вже через рік відновивилися спектаклі. Сцена отримала нове технічне устаткування; було встановлено дві залізобетонні завіси, що відсікають при потребі сцену від залу глядачів і службових приміщень.

Як свідчить напис на меморіальній таблиці, на балконі театру 10 квітня 1944 р. підняли прапор визволення міста від гітлерівських загарбників (до речі, німці планували при відступі підірвати театр).

Театру належать великі заслуги в розвитку музичної культури на Півдні України. Тут виконували свої твори П.І. Чайковський, М.А. Римський-Корсаков, С.В. Рахманінов, Ежен Ізаї, Пабло Сарасате та інші, співали Енріко Карузо, Федір Шаляпін, Соломія Крушельницька, Антоніна Нєжданова, Леонід Собінов, Дж. Ансельмі, Тітта Руффо, Маттіа Баттістіні, Л.Джеральдоні, танцювали Ганна Павлова, Ісадора Дункан, Є.В.Гельцер.

Диригентами спектаклів і симфонічних концертів виступали: А.Г.Рубінштейн, Е.Ф. Направник, А.С.Аренський, О.К.Глазунов та інші.
1894—1937 - музичний керівник театру — народний артист УРСР І.В.Прібік.

1926 - театру було присвоєно звання «академічний».

2007 - Указом Президента В.А.Ющенка надано статус «національний».

У театрі відбуваються симфонічні концерти, зокрема, органні, бо театр має найкращі в місті акустичні дані та вбудований орган.

При театрі впродовж кількох десятків років працює дитяча балетна школа - унікальний творчий заклад міста і «кузня кадрів» для балетної трупи театру.

У театрі велика оперна трупа, серед якої можна відзначити: народного артиста України Анатолія Бойка (бас), народну артистку України Валентину Васильєву (мецо-сопрано), народного артиста України Анатолія Капустіна (тенор), народну артистку України Людмилу Ширіну (сопрано).

Балетна трупа театру складається з 50 чоловік. Серед них виділяються заслужені артисти України Андрій Мусорін і Олена Каменських — учасники Прощального турнеРудольфа Нурієва.

Головний диригент Одеського національного академічного театру опери і балету — професор, народний артист України Ярема Антонович Скібінський. Артисти балету гастролювали в Канаді, Японії, В'єтнамі, Шрі-Ланці, Китаї, Угорщині, Болгарії, Фінляндії, Південній Кореї, Італії, Іспанії, Португалії — з Майєю Плисецькою, Індонезії, Швейцарії,Швеції та інших країнах.

Україна, Одеса,

пров. Чайковського, 1

тел.: 780-15-09, 780-15-28

E-mail teatr@stream.com.ua

www.opera-ballet.tm.odessa.ua

 

Дата і час

24 січня 2019 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9