Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Odesa Photo Days покаже роботи фотографа Андерса Петерсена
Название (сокращённое отображение): 
З 25 по 29 квітня триватиме міжнародний фотофестиваль Odesa Photo Days. У програмі заходу: виставки, лекції, дискусії, вечірні фотопокази та презентація робіт легендарного шведського фотографа Андерса Петерсена

Міжнародний фотофестиваль Odesa Photo Days відбудеться в Одесі з 25 по 29 квітня. У програмі — виставки, лекції, дискусії, вечірні фотопокази.

Цього року в Одесі покажуть роботи легендарного шведського фотографа, родоначальника суб'єктивної фотографії Андерса Петерсена. Виставка «Кафе "Лемітц"» — перша експозиція Петерсена в Україні. Деякі роботи з серії виставляються вперше.

На фотографіях Андерс Петерсен задокументував життя гамбурзького бару в кінці шістдесятих. Художник дає волю своїй інтуїції і сумнівам, щоб яскравіше висвітлити багатогранність його відвідувачів. У барі сходяться портові вантажники, навколишні мешканці, представники соціального дна. Фотосерія нагадує сімейний альбом, який відобразив різноманітні зустрічі з людьми у звичному для них оточені. Фотограф живе серед них і спілкується з ними протягом декількох років, завдяки чому люди переймаються довірою і приймають Петерсена за свого.

Андерс Петерсен входить до числа кращих шведських фотографів з нині живих. Міжнародне визнання приходить до нього 1978 року, коли Петерсен випускає фотокнигу «Кафе "Лемітц"». Зараз на його рахунку вже більше двадцяти п'яти книг, десятки фотонагород і премій. Роботи Андерса Петерсена представлені в колекціях Музею сучасного мистецтва в Нью-Йорку, Римського музею сучасного мистецтва, Національного центру мистецтва і культури Жоржа Помпіду (Франція), Центру Хассельблад у Гетеборзі (Швеція) та інших арт-інституцій світового рівня.

Виставка відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні.

У програми Odesa Photo Days традиційно сильна освітня частина. Незалежний куратор і дослідник сучасної культури Тігран Амірян прочитає лекцію «Автофікція: між фотографією та текстом». Він розповість коли і навіщо люди почали міксувати автобіографію та вигадку, що з цього вийшло і до чого тут фотографія на прикладах Ерве Гібера, Ролана Барта, Вініфреда Зебальда. Лекція відбудеться за підтримки European Cultural Foundation (ECF).

Цікава бесіда чекає на професіоналів під час дискусії «Фоторинок в Україні — хронічна відсутність чи кволий процес?». У партнерстві з ярмарком Photo Kyiv говоритимуть про те, як працює фоторинок у світі, що потрібно для його формування в Україні і як фотографу просувати себе на міжнародній арені.

Точні дати і локації подій будуть оголошені у березні.

Нагадуємо, що залишається лише доба до дедлайну подачі робіт на міжнародний  Open Call 2018 — заявки приймаються до 1 березня (включно). Відбір на участь у головній експозиції проводиться на тему «Вхід заборонено//Off Limits». «Вхід заборонено» (англійською — Off Limits) — це історії, про які заборонено говорити з політичних чи історичних причин, це історії про забуті міста та забутих людей.

Також до 1 березня приймаються роботи від підлітків на конкурс Future Days.

 

Дата і час

17 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9