Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
"Нові багателі": вийшов компакт-диск Валентина Сильвестрова
Название (сокращённое отображение): 
Видавництво "Дух і літера" підготувало та випустило до 80-річчя видатного українського композитора Валентина Сильвестрова новий компакт-диск "Нові багателі"

До 80-річчя видатного українського композитора Валентина Сильвестрова видавництво "Дух і літера" підготувало та випустило новий компакт-диск "Нові багателі".

Нова музика Валентина Сильвестрова відкриває слухачам свіжі сторінки його «багательного епосу». Маестро назвав їх «симфоніями для фортепіано» (у прямому значенні слова «симфонія» — співзвуччя). Це — «симфонія миттєвостей», «мелодії мовчання», куди входять не лише звуки, а й паузи — як музика. Особливістю цих дисків є авторське виконання музики в домашніх умовах запису: слухача запрошено в камерну атмосферу народження цього унікального «аудіощоденника», виданого до ювілею композитора.

«П’єси для фортепіано, що виникали без задуму та спонтанно з 2005 по 2017 рр., я назвав «Багателі». Це величезний матеріал (близько 30-ти годин звучання), який складається із циклів по 2-10 п’єс, і все це я зібрав у надцикли, кожен з яких має бути виконаний як один текст (attacca), складений із ланцюжка музичних миттєвостей.

Один диск, подібно концерту в одному відділенні, звучить 70 хвилин без перерви. Я наполегливо рекомендую слухати кожен диск без перерви: тоді стануть очевиднішими метафоричність цієї музики й те, що це не неоромантизм, не стилізація, а можливо, нова прихована актуальність і новизна.

Можна згадати О. Мандельштама: «Можливо, ще до вуст уже народився шепіт…»

Пропоновані три CD — «Багателі-XXIV», «Багателі-XXV» і «Багателі-XXVІ», — на мою думку, найточніше і найправильніше відтворюють цілісність і метафоричність цих надциклів. Я би назвав їх «симфоніями для фортепіано» (у прямому значенні слова «симфонія» — співзвуччя). Це — «симфонія миттєвостей», «мелодії мовчання», куди входять не лише звуки, а й паузи — як музика. Можливо, тут виявить себе одна з функцій музики — бути розрадою…»

Валентин Сильвестров, 28.08.2017

 

Дата і час

15 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9